بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مریم

سلام حاج آقا

یه سوالی دارم ،پدر من خیلی ملک و منال داره که از بچگی گفته همش مال شماست. ولی الان که منو داداشام به سن ازدواج رسیدیم همش خسیس بازی در میاره طوری که من دنبال کاری هستم ماهی حداقل ۵۰۰ تومان داشته باشم ولی ایشون به داداشای خودش ماهی ۱ میلیون پول میده و همش به فکر اوناس با همچین پدری چیکار باید کرد آیا حق ما نیست اون پولا؟ این گناه نیس؟

در ضمن، پدرم اصلا مذهبی نیست و کار خیر انجام نمیده. حتی من خودمم کار خیری انجام بدم قایم می کنم که دعوام نکنه. ممنون

جواب:

سلام بر شما

در این راستا مطالبی رو خدمتتون عرض می کنم:

۱ ـ  سعی کنید به جای این که به چنین مسائلی بیندیشید، همانند جوان های دیگر باشید که وعده ای دریافت نکرده اند و انتظار ویژه ای هم از پدر ندارند. چنین انتظاری موجب بروز آسیب های روانی برای خود شما و همچنین موجب آسیب وارد شدن به ارتباط شما با پدر خواهد شد. بنابراین امیدتان به خداوند باشد و با توکل به او زندگی را جلو ببرید. به هیچ وجه دغدغۀ فردای خود را نداشته باشید و آرامش خود را به هم نزنید. 

۲ ـ اگر با پدر را در رابطه با چنین مسائلی صحبت کنید، طبیعتا با واکنش و سویه گیری او مواجه می شوید. صحبت پیرامون این مطلب موجب می شود که پدرتان فکر کند شما برای ملکیت او احترامی قائل نیستید و او را به خاطر اموال و دارایی اش می خواهید. به همین جهت واکنش نشان می دهد و سعی می کند شما را از نظر مالی محروم کند.

بنابراین، فارغ از مسائل مالی و توجه به وعده های پدر و فارغ از کمک های مالی پدر به دیگران، به پدرتان صادقانه احترام بگذارید و او را دوست داشته  باشید. خدمت به پدر و مادر بهترین خصلت انسانی است  و خود این محبت، موجب می شود تا دست رحمت خداوند وارد زندگی شما شود و بهره های مادی و معنوی زیادی هم شامل حال شما گردد.

اگر نیاز به گفتگوی بیشتر بود می توانید در قسمت نظرهای این پست مطرح فرمایید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی