بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم پرستو

سلام / من ۲۵ساله هستم الان به مدت ۲سال هست که با پسری رابطه دارم ولی میخوام گناه نباشه دیگه با توجه به اینکه پدرم فوت کردن ایا امکان اینکه خودمون صیغه موقت بخونم هست؟ و اینکه مهریه و مدت صیغه کی باید ذکر بشه ممنونم اگر پاسخگو باشید

جواب

سلام بر شما

اگر پدر و پدربزرگ پدری شما فوت شده اند، اختیار ازدواج در دست خودتان است و می توانید با او محرم شوید. 

البته مراقب جنبه های مشاوره ای این موضوع هم باشید. شما دختر باکره هستید و تجربۀ ارتباط با همسر را نداشتید. در یان رابط دو نوع خظر شما را تهدید می کنید. 

۱ ـ موضوع اول بکارت شماست. دختر خانم هایی هم اینک به خاطر این موضوع دچار سر در گمی و بلاتکلیفی شده اند. البته آن ها هم از همان اول قصد نداشتند بکارت خود را در این راه بگذارند اما ناخواسته این انفاق رخ داد و حالا به چه کنم چه کنم افتاده اند. 

۲ ـ موضوع دوم، احساسات و عواطف شماست. معلوم نیست که در نهایت با این پسر ازدواج دائم داشته باشید. در این صورت با محرمیت و رابطه با آن پسر، خود را شیفتۀ او می کنید و خواستگارهای خوب خود را به خاطر او از دست می دهید.

امیدوارم که بهرتین تصمیم را بگیرید. 

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی