بسم الله الرحمن الرحیم 

سؤال از آقا محمود

من مشکلی با پدرم ندارم ولی به مادرم بی احترامی می کنم.

پدرم همیشه مرا دعا میکنه، و از من راضی هست، ولی مادرم مرا نفرین میکنه.

من موندم زندگی خوبی در انتظارمه؟ لطفا وخواهشا جوابمو بدین

جواب: 

سلام برادر عزیزم!

احترام به مادر از اهمیت خاصی برخورادر است و هرگز نباید به امید دعای پدر، از احترام و خدمت به مادر غفلت کنید.

روزی جوانی نزد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) رفت و عرض کرد: یا رسول الله! هیچ گناهی نیست، مگر ان که انجام داده ام. آیا راه توبه ای برای من هست؟!

نبی مکرم اسلام فرمود: آیا از والدینت کسی زنده هست؟! آن جوان عرض کرد: پدرم زنده است.

پیامبر اکرم فرمود: برو و به پدرت خدمت کن.

وقتی که آن جوان به راه افتاد، پیامبر اکرم فرمودند: «لَو کانَت اُمُّهُ؛ ای کاش مادرش زنده بود!»

یعنی خدمت به والدین، کفارۀ گناه و موجب جلب رحمت الهی است، اما در این میان، خدمت به خصوص مادر، ارزش ویژه ای خواهد داشت.

ممکن است مادر شما اخلاق ویژه ای دارد که با اخلاق پدر متفاوت است و نیز ممکن است که در افکار و خطورات ذهنی خود، ذهنیت ها و نگرش های بدی را از مادر تقویت می کنید، سعی کنید مراقب افکار خود باشید. به جای فکر کردن به مسائل منفی، به این فکر کنید که از این مادر به دنیا آمده اید. آغوش او محل رشد شما بوده و از شیرۀ جانش به شما نوشانده است. همچنین سعی کنید به جای پایین انداختن سر و نگاه نکردن به چهرۀ مادر، با این نگرش صمیمانه، به چهرۀ مادر نگاه کنید و بدانید که نگاه مهر آمیز شما به چهرۀ مادر، موجب می شود که مهر مادر در دلتان قرار گیرد و نیز موجب جلب رحمت الهی خواهد بود. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی