بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم شیوا

سلام حاج آقا شهادت مولا امیرالمومنین رو به شما و تمام شعیان اون حضرت تسلیت عرض میکنم.
من شخصیتای زیادی رو تو دین اسلام دوست دارم اما در راس اونها حضرت علی(ع) قرار داره.من اونقدر شیفته ی شخصیت امام اولم هستم که با اسمش قلبم میلرزه.وقتی با بزرگی ایشون مواجه میشم خیلی از خودم نا امید میشم وقتی میبینم که حضرت علی چه عبد بی نقصی برای خدای خودش بوده اصلا نمیتونم اسم خودمو بذارم بنده،راه بندگی راه علی بوده.این افکار خیلی اذیتم میکنه لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

جواب

سلام بر شما

سپاسگزام . بنده هم این ایام را خدمت شما و تمامی شیعیان تسلیت عرض می کنم.

معصومین (علیهم السلام) الگوی تمام و کمالی برای بندگی و انسانیت هستند. آن ها که دین با همۀ وجودشان گره خورده، صراط مستقیم الهی هستند. وقتی که به اسوه های خوبی و انسانیت نگاه می کنیم،

اولا شیفتۀ آن ها می شویم و محبت به آن ها را در سراسر وجود خود می یابیم. 

ثانیا با وجود چنین محبوب هایی، مسیر دینداری را با اراده و اشتیاق طی می کنیم. 

به نظر شما وقتی دانشجویی استادش را دوست دارد و می بیند که استاد، در همۀ مسائل رشتۀ خود صاحبت نظری بدون رقیب است، چه کسی به او دست می دهد؟! آیا ناامید می شود یا این که تشنگی بیشتری به او دست می دهد و با چاشنی کردن محبتی که به استاد و علم دارد، تلاش و کوشش خود را چندین برابر می کند و سعی می کند در مسیر استاد عزیزش قدم بردارد؟! 

اگر خوبی ها را ببینیم، اما در مسیر آن قدم برنداریم. اگر کمالات را ببینیم ، اما همت گنار گذاردن موانع را نداشته باشم، آن زمان است که ناامید می شویم. اما اگر خودمان با تکیه بر تقوای الهی، در مسیر دین باشیم و نمی از بندگی را در وجود خود احساس کنیم، آن زمان، نه تنها مبتلا به ایستایی و سکون نمی شویم، بلکه با اراده و همت و با اشتیاق و علاقه به راه خود ادامه می دهیم.

کسی که سالک راه حقیقت و بندگی است، در هر روز و هر ساعت از عمرش، با صحنه های جدیدی مواجه می شود که شور و اشتیاق او را بیشتری می کند. اما کسی که زندگی و نماز و عبادت را تکراری می بیند، معلوم می شود که حرکتی در کارش نیست و قطار دینداری او در ایستگاه توقف کرده است. 

ان شاء الله که به لطف الهی صادقانه در مسیر دینداری حرکت کنید و با توکل به خداوند و توسل به معصومین (علیهم السلام) زندگی خوب و پر نشاطی داشته باشید.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی