بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا بهرام

سلام علیکم.
ضمن عرض ارادت به محضر عالی:
پسری۲۵ساله هستم دانشجو،نمیخوام غریزه جنسیمو از راه حرام بخوابونم با توجه به این برام فراهم بود، دوست دارم از راه حلال این رو انجام دهم (ازدواج) ودختر مورد علاقمو نمیتونم پیدا کنم و تاکنون سعی کردم گناه نکنم .و خونواده ام هیچ کاری برام انجام نمیدن میگن درستو تموم کن بعد در ضمن امیدی به این ندارم که دختری که میخوان برام بعد از مدت ها پیدا کنند مطابق معیار من باشه یا نه؟

اگه امکان دارد در این خصوص راهنماییم کنید .
باتشکر.

جواب

سلام بر شما 

اگر فعلا نمی تونی ازدواج کنید، باید مراقبت بیشتری از خود داشته باشید. یعنی:
۱٫ مراقب ارتباط خود با نامحرم باشید.
۲٫ مراقب فضای دوستان خود باشید
۳٫ مراقب افکار و خطورات ذهنی خود باشید. (با مطالعۀ کتاب و مطالب اخلاقی، ذهن خود را مملو از افکار خوب و معنوی کنید تا این که وقتی شیطان به سراغ شما آمد، جایی برای القای افکار مخرب نبیند)
۴٫ مراقب اوقات فراقت خود باشید. (بهترین فرصت برای شیطان، زمانی است که شما را بی کار و بی برنامه می بیند، به همین دلیل سعی کنید وقت خود را به بهترین وچه پر کنید و با انجام کارهای مفید و ارزشمند، احساس ارزشمندی را در خود تقویت کنید.)
۵٫ مراقب ارتباط خود با خدای متعال باشید. (خدای متعال، تنها تکیه گاه ماست. اگر به چنین تکیه گاهی پناه بردید و با او انس گرفتید، شیطان نمی تواند آسیبی به شما بزند و نمی تواند شما را به دام گناه بیندازد. به نماز اهمیت ویژه ای بدهید چرا که نماز، قلعه ای در برابر یورش ها شیطان است)
اما در خصوص ازدواجتون:
یک مؤمن، هیچ وقت نگرانی جدی از آیندۀ خود ندارد. درست است که نگرش پدر و مادرتون با نگرش شما متفاوت است، اما شما که “توکل” و “خلوت” به خداوند را در اولویت اول خود داری و شما که با امام زمان ـ علیه السلام ـ به مناجات و درد دل می نشینید، باید مطئمن باشید که الطاف غیبیۀ خداوند بهترین تقدیرها را برای شما رقم خواهد زد و اجازه نمی دهد که هر سرنوشتی متوجه شما گردد.
البته به پدر و مادر خود هم خدمت کنید و به آن ها احترام بگذارید. این کار، موجب جلب رحمت الهی شده و موجب می شود تا آن ها هم از حال و هوای معنوی شما متحول شوند و به شما به عنوان جوانی مؤمن افتخار کنند. در چنین صورتی به جای آن که آن ها مسیر زندگی شما را عوض کنند، شما مسیر زندگی آن ها را عوش می کنید (البته با صبر و حوصله و با مدارا و خدمت صادقانه با آن ها)
موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی