بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم 

سؤال: 

سلام حاج آقا، خدا خیرتون بده.
مشکلی که دارم اینه که هوا وقتی می گیره یعنی ابری میشه، دلهره می گیرم. 

نمیدونم چیکار کنم. مخصوصا وقتی هوا باد هم باشه وگرنه هم بارون رو دوست دارم هم اگه هوا باد باشه ولی آفتابی باشه،اما به آسمون نگاه میکنم اگه ابری باشه که رنگش آبی نباشه دلهره می گیرم.

التماس دعا
یا علی

جواب: 

سلام بر شما
علت مشکل شما یکی از این دو چیز است.

۱ ـ تداعی خاطرات: خاطرۀ بدی در ذهن شما مانده و گرفته شدن هوا، تداعی گر آن خاطره است. در چنین صورتی بهتر است که موقع گرفتن هوا، تغییر وضعیت بدهید. یعنی ذهن خود را مشغول کاری دوست داشتنی کنید و خود را به تغافل برنید. مثلا با یکی از دوستان یا آشنایان به صحبت تلفنی کنید و یا این که به او سر بزنید.

۲ ـ تقلین منفی: از کودکی این گونه به خود تلقین کرده اید که هنگام بروز این مسألۀ طبیعی، به اصطلاح دلتان بگیرد. در چنین صورتی بهتر است مثبت اندیش باشید. یعنی به جای دیدن خار، خود گل را ببینید. سعی کنید به جلوه های زیبای این پدیدۀ طبیعی توجه کنید و آن را زیبا و دوست داشتنی ببینید.  

موفق باشید. 

  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 1962
  • بازدید دیروز: 5098
  • بازدید سال: 1618051
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی