بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا جواد

سلام . وقتی نمازمیخونم یاد گناههای گذشته میافتم ایا نمار من درست هست یا دیگه ادامه ندم

جواب

سلام بر شما

نماز رو برای چی ترک کنید؟! در روایت داریم که اگر کسی ـ حتی دو رکعت ـ نماز واجب خود را ترک کند، اعمال صالحش حبط می شود. بنابراین، در هر حال باید به نماز ادامه داد و نباید اجازه داد که شیطان به بهانه های مختلف نیت کنار گذاردن نماز را در ذهن ما پرورش دهد. 

بهترین کار برای رهایی از این مشکل آن است که مراقب افکار خود در طور روز باشید و مراقب باشید که فکر گناه را نکنید و با حضور در مکان های خوب همچون مسحد، فضایی معنوی برای خود ایجاد کنید. 

یکی دیگر از مسائلی که باید مد نظر قرار بدید، تقویت آرامش در زندگی است. اگر آرامش نباشد،افکار وسواسی سرغ انسان می آید و با القای خطورات ذهنی سعی دارند تا رفتارهای خوب را از او بگیرند. بنابراین، با اطرافیانتان صمیمی باشید، با آن ها با محبت رفتار کنید . تفریح داشته باشید و سعی کنید از فرو رفتن در خیال بافی دوری کنید.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ وقتی نماز می خوانم فکر گناه می کنم

  • جواد

    سلام منمنونم سعی میکنم نمازمو ترک نکنم

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی