بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای صالح

سلام و وقت بخیر خدمت حضرتعالی
پسر و عروس یکی از بستگان ما متاسفانه به دین مسیحیت گرایش پیدا کردن و پدر و مادر این ها جدیدا متوجه این قضیه شده اند و خیلی تلاش کردن صحبت کردن که از این تصمیم خود برگردن ولی متاسفانه تحت هیچ شرایط برنمی گردن درخواست بنده از شما این بود که شما چه پیشنهادی برای این پدر مادر دارید الان تکلیفشون چیه طبق موازین شرعی قطع رابطه و یا ادامه رابطه ای که سرانجام ندارد؟
تشکر

جواب

سلام بر شما

ابتدا باید مشخص شود که علت گرایش آن ها به دین دیگر چیست؟ 

آیا مشکل مالی و … دارند؟

آیا شبهه ای در ذهنشان امده که نتوانسته اند پاسخ دهند؟

آیا درک نادرستی از داین اسلام دارند؟

ایا به دلیل تنبلی از انجام دستورات دینی، گرایش به مسیحیت پیدا کرده اند؟

آیا همنشین های نابابی دارند و با وسوسه های آن ها به این انحراف افتاده اند؟ 

با پیدا کردن علت بروز مشکل، می توان با آن ها صحبت کرد و کمکشان کرد تا دست از رفتارشان بردارند. با توجه به تخصصی بودن برخی از راه حل ها، بهتر است که (اگر قبول می کنند) آن ها را به مشاوری دینی ارجاع دهند و از آن ها بخواهند که با آن مشاور به گفتگو بنشینند و علت و چرایی کارشان را با او مطرح کنند.

والدین و نزدیگان این دو جوان باید نهایت سعی خود را داشته باشند که آن را از این انجراف رفتاری بیرون آورند. اگر از اصلاح آن ها مأیوس شدند و اطمینان پیدا کردند که پذیرای حرف حق نیبستند، باید با آن ها قطع ارتباط کنند.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی