بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از نازنین خانم

سلام / ایا زنی که صیغه موقت خوانده تمام وظایف زنی که صیغه دایمی خوانده را باید انجام دهد؟ یعنی هرچه مرد گفت باید انجام دهد؟؟ صیغه بین خودمان خوانده شده و محضری نیست.

جواب

سلام بر شما 

تکالیف زن در عقد موقت، به اندازۀ تکالیفش در عقد دائم نیست. 

تنها وظیفه ای که زن در عقد موقت دارد، وظیفۀ تمکین از شوهر است، آن هم در حدی که هنگام عقد شرط کرده اند. تفاوتی هم نمی کند که عقدشان محضری باشد یا غیرمحضری. 

در عقد موقت، اختیار زن با خودش است و مرد نمی تواند محدودیتی برای او درست کند. مگر آن که هنگام عقد، وظایف خاصی را شرط کرده باشند. در این صورت باید به شرط هایی که در ضمن عقد صورت گرفته، عمل شود. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی