بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال آقا مهدی

با سلام
لطفا سریع پاسخ دهید
بارها برای من اتفاق افتاده که در حال خود ارضایی بوده ام ,ولی به اوج شهوت و خروج منی نرسیدم,ولی در همین حین احساس میکنم ک انگار ی خیلی کم منی از جای خود حرکت میکند(ولی بیرون نمی آید ها) (قبلا هم از یکی از دوستام شنیده بودم قبل از رسیدن ب اوج شهوت در همون حین خود ارضایی یه مقدار خیلی کمی منی خارج میشه ولی صحت این قضیه رو نمیدونم), بعد سریع دست میکشم از اینکار(راستی ادرار هم نمیکنم بعدش) , بعدا مثلا نیم ساعت بعد ک ادرار مییکنم میبینم ادرارم یک مقدار شیری رنگ شده! آیا این منی است؟
ایا اگر قبل از اذان اینکار را کرده باشم و بعد از اذان صبح ادرار کرده باشم و این سفیدی را دیده باشم روزه ام باطل است و کفاره دارد؟

جواب 

سلام بر شما

منی سه شرط دارد 

۱ ـ خروج آن همراه با شهوت شدید باشد.

۲ ـ با جهش خارج شود.

۳ ـ بعد از خارج شدن، بدن سست شود.

اگر حتی یکی از این شرایط هم نباشد، منی نیست و نیازی به غسل جنابت هم وجود ندارد.

با توجه به مطلبی که عرض کردم، اگر رطوبت خارج شده منی بود، باید غسل می کردید. و اگر غسل نکردید، روزۀ شما باطل است.

اما اگر منی نبود (هر چند که از نظر شکل ظاهری تفاوتی با منی نداشته باشد) غسلی به گردنتان نیامده و روزۀ شما صحیح است. 

البته در هر صورت کارتان حرام بوده و خودارضایی کرده اید. بنابراین، خیلی زود باید به داد خود برسید و با توبه ای واقعی دست از کار نادرستتون بکشید. 

برای کنار گذاردن خودارضایی، اینجا کلیک کنید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ نمی دانم جنب شدم یا نه؟

 • مهدی

  مرسی از جوابتون
  ولی جوابم رو نگرفتم
  من قبل از اذان چنین کاری کردم(ولی ادرار نکردم و منی خارج نشد,ولی احتمالا ب مجرایم امده) ولی بعد از اذان بدون اختیار منی با ادرار خارج شد(بدون انجام کاری,فقط همونی خارج شد ک پیش از اذان احتمالا در مجری مثانه ام مانده بود)
  الان حکم روزه ام چگونه است؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۰م, ۱۳۹۴ ۱۸:۴۴:

  با توجه به این که هر سه شرط ذکر شده را مشاهده نکردید، مایعی که از شما خارج شده، منی نیست.
  بنابراین روزۀ شما صحیح است.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت