بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نمازی

سلام وقت بخیر
من مقلد آیت الله خامنه ای هستم. وظنم تبریز و در شهر قزوین دانشجو می باشم و این جا خوابگاه دارم. گاهی هفته ای گاهی ماهی و گاهی در فاصله طولانی تر به وطن می روم . و هر هفته ۱-۳ روز به تهران برای شرکت در کلاس های اموزشی مراجعه می کنم.

آیا می توانم قزوین را وطن اختیار کنم در طول این ۴ سال و نماز و روزه هایم در طول چند روز هفته که اینجا هستم به چه شکل است؟

باتشکر

جواب 

سلام بر شما

با توجه به این که در هر دو مکان (قزوین و تهران)، کمتر از دو روز می مانید، و با توجه  به یان که در نظر مقام معظم رهبری، درس خواندن شغل محسوب نمی شود، باید احتیاط کنید؛ یعنی نمازها را کامل و شکسته بخوانید. روزه ها را هم باید بگیرید و سپس در وطن خود، قضای آن را به جا بیاورید.

(منبع: پرسش از دفتر مقام معظم رهبری) 

برای حل این مشکل می توانید در احکام مسافر به آیت الله مکارم شیرازی مراجعه کنید .

آیت الله مکارم می فرماید: اگر برای مدت یک سال یا بیشتر، رفت و آمد می کند و  در هفته هم سه روز کامل می ماند، آن جا وطن حکمی است. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی