بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از جناب رضایی

سلام

بنده در مورد انتخاب مرجع تقلید هرجا سوال کردم گفتند از میان مراجعی ک سایت مراجع تایید کرده و همه اعلم هستند هم باید از چند نفر عالم عادل سوال کنید و….و این مسئله برای بنده خیلی مشکل است چون دسترسی ب هیچ عالمی ندارم،

شما بفرمایید طبق فرمایشتان با چ معیاری از بین این چند مرجع انتخاب کنم کاملا مخیرم؟

جواب

سلام بر شما

درست است که باید برای انتخاب مرجع تقلید تحقیق کنید، اما در زمان کنونی، علما و بزرگان حوزه زحمت این تحقیق را کشیده اند و بزرگانی را که نامشان ذکر می شود را به عنوان مرجع تقلید معرفی کرده اند. بنابراین، شما از کدام از این افراد که تقلید کنید، تقلیدتون بدون تحقیق نیست (چرا که بزرگان حوزه، زحمت این کار را کشیده اند) و برای انتخاب خود، حجت شرعی دارید:  

آیت الله خامنه ای،

آیت الله مکارم شیرازی،

آیت الله سیستانی،

آیت الله نوری همدانی،

آیت الله صافی گلپایگانی

و آیت الله وحید خراسانی. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی