بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم یسنا

سلام / دختری ۲۵ ساله هستم. با مردی ۳۴ ساله اشنا شدم.ایشان به خاستگاری من امدن ولی پدرم قبول نکردن ما همدیگر خیلی دوست داریم.باکره هستم و مقلد ایت الله مکارم شیرازی هستم. میخوام که وقتی باهاش حرف میزنم گناه نباشه میشه صیغه بخونیم؟

جواب

سلام بر شما

خواهرم! وقتی پدر شما یا این ازدواج مخالف است، یعنی نمی توانید به هم برسید. از طرفی شما هم نیاز به همسر دارید و نباید فرصت های خوب جوانی خود را صرف این آقا کنید. اگر بخواهید کماکان به این رابطه ادامه بدهید و محبت این آقا دا در دل خود حفظ کنید، صدمۀ زیادی خواهد خورد. به خواستگارها جواب منفی می دید و آن ها را یکی پس از دیگری رد می کنید. زمانی متوجه اشتباه خود می شوید که سنتان بالا رفته و دیگر خواستگاری مناسبی ندارید. آیا نباید به حال خود رحم کنید؟!

البته از نظر شرعی درست نیست که با این آقا صحبت کنید و با این کار دچار معصیت می شوید. با توجه به این که نیاز به اجازۀ ولی دارید، بدون اذن پدر هم نمی توانید با او محرم شوید. 

عاقلانه ترین کار برای شما این است که ارتباط را قطع کنید. قبول دارم که دل شما راضی به این کار نیست. اما عاقل باشید و به خاطر حرف عقلتون دست از این ارتباط بکشید. وقتی ارتباط به طور کلی قطع شد و سعی کردید که فکر خود را مشغول کارهای دیگر کنید و تا جایی که می توانید به او فکر نکنید، به تدریج، دل هم راضی می شود و در بستر فراموشی او، به آرامش مطلوبی می رسید و از این نگرانی و دلهرۀ ناشی از عشق و محبت نجات پیدا می کنید.  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی