بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از محمد آقا

با سلام… کفاره هر روز روزه ی گرفته نشده برای بیماران چه مبلغی می باشد و اینکه ایا باید حتما به ۶۰ فقیر این مبلغ را بدهیم

جواب

سلام بر شما

کفاره ای که ذکر کردید، مربوط به کسی است که روزۀ خود را از روی عمد و بدون عذر شرعی می خورد. 

کسی که بیمار است برای روزه خواری، عذر شرعی دارد. بنابراین کفاره ای هم به گردنش نیست. 

البته اگر قضای روزه های خود را تا ماه رمضان سال بعد نگرفت، باید برای هر روز کفاره بدهد و کفارۀ هر روز، این است که یا یک فقیر را سیر کند و یا این که به هر فقیر، یک مد طعام (۷۵۰ گرم گندم یا نان) بدهد. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت