بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از یه دختر

سلام…کمکم کنید چند بار توبه کردمو توبه امروز شکوندم :-( دوتاگناهه فاجعه داشتم به چت روم میرفتم و با پسرای اونجا حرفای خیلی بدی زدم و الان پشیمونم. و از خیلی وقته خودارضایی میکردم ولی به خدا پشیمونم کمکم کنید غسل توبه انجام دادم نمیدونم خدا منو بخشیده یا نه؟ یه مدت با پسری دوست بودمو خیلی دوسش داشتم ولی اوندوسم نداشت بعد که ترکم کرد احساسه عقده ایی بودن و بی کس بودن داشتم و به چت روم ها رفتم و با پسرا حرفای بد زدم ولی به خدا میخوام پاک باشمو پاک زندگی کنم. احساس می کنم خدا از دستم عصبانیه کمکم کنید لطفا من چیکار کنم که بخشیده بشم و احساس گناه نداشته باشم…. لطفا دعام کنید:’(:’(

جواب

سلام بر شما

درسته که گذشتۀ بدی داشتید و درسته که کارهای نادرستی انجام دادید، اما می تونید با جبران گذشته، آیندۀ خوبی را برای خود رقم بزنید. 

تصور کنید که آذوغه و توشۀ خود را روی شتری می گذارید و از بیایان روانۀ سفر می شوید. در دل بیابان که نه شخصی هست و نه آب و آبادانی وجود دارد، قدری به خواب می روید. وقتی از خواب بیدار می شوید، متوجه میشید که شتر نیست!!! چقدر ناراحت می شوید؟! تا جایی که چشم کار می کند، بیابان است و بیابان . سراسیمه به این طرف و آن طرف می روید اما نه شتر را پیدا می کنید. نه آب و نه راه را!

تشنگی بر شما حمله می کند و رمقعی برای شما نمی گذارد. در آخرین لحظات که به کلی از زندگی قطع امید می کنید، صدای زنگولۀ شتر را می شنوید. چقدر خوشحال می شوید؟! آیا می توانید خوشحالی خود را توصیف کنید؟! در روایت درایم که خوشحالی خداوند از توبه و بازگشت بندۀ مؤمنشف بیش از آن ساربانی است که شتر خود را در بیابان گم گرده است. 

پس خود را در آغوش مهر خداوند قرار دهید و صادقانه در درگاه الهی توبه کنید. برای کنار گذاردن خودارضایی هم (اینجا) کلیک کنید و به راه کارهای ارائه شده، به خوبی عمل کنید.

در این شب قدر گه شب بندگی و اظهار پشمانی نسبت به گذشته است، دست دعا به محضر خداوند بلند کنید و از او طلب بخشش کنید. سعی کنید برای خود برنامه ریزی کنید و از این به بعد، بندۀ خوبی برای خداوند باشید. خداوند رفیق کسی است که رفیق ندارد و یار کسی است که یار و یاوری برای خود ندارد. اصلا، خدای متعال یگانه رفیق و یگانه همدم انسان است. چه کسی می تواند جای خدا را بگیرد؟ و چه کسی می تواند همچون خداوند به انسان آرامش بدهد؟ دیگران هر چقدر خوب باشند (اگر نامردی نکنند) نهایتا در دنیا با ما هستند، اما خدای متعال یار دنیا و آخرت ماست و در لحظات سخت بهترین یاور و بهترین حامی ما خواهد بود. پس در خلوت های بندگی و در این روزهای باقی مانده از ماه رمضان، با او طرح دوستی بریزید و رابطۀ خوبی را با او پیدا کنید. ان شاء الله. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به جوانی هستم که معتاد به چت شدم، و به گناهان بزرگی افتادم

 • یه دختره گناهکاره ١٧ساله

  واقعا ممنونم ازتون
  الان که این متن های شمار و خواندم خیلی خوشحالم که خدا منو میبخشه
  خیلی ممنونم
  اجرتون با خدا

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۱۹م, ۱۳۹۴ ۰۴:۲۳:

  خدا رو شکر / عاقبت به خیر باشید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی