بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از ..

سلام طاعاتنون قبول
من جوانی هستم که همه از من تعریف میکنند اما بخاطر خودارضایی از خودم متنفرم. تماام تلاشم را میکنم که انجام ندم اما نمیدونم چرا اینکار زشت رو میکنم و احساس پوچی میکنم. نمیدونم از خدا بخوام منو ببخشه واقعا خدا قبول میکنه؟‌ مطمینم خدا از من متنفره. خدا من رو نمیتونه تحمل کنه حالا هم که شب قدره همین امروز این عمل زشت رو انجام دادم اما روم نمیشه امشب خدا رو صدا کنم . با این گناهام چطور به خدا رو بیارم؟

جواب

سلام بر شما

متشکرم/ طاعات شما هم قبول باشه

درسته که مرتکب گناه شدید و به این کار زشت عادت کردید، اما اطمینان داشته باشید که خدای متعال مشاق حضور شما در مسیر بندگی است

تصور کنید که آذوغه و توشۀ خود را روی شتری می گذارید و از بیایان روانۀ سفر می شوید. در دل بیابان که نه شخصی هست و نه آب و آبادانی وجود دارد، قدری به خواب می روید. وقتی از خواب بیدار می شوید، متوجه میشید که شتر نیست!!! چقدر ناراحت می شوید؟! تا جایی که چشم کار می کند، بیابان است و بیابان . سراسیمه به این طرف و آن طرف می روید اما نه شتر را پیدا می کنید. نه آب و نه راه را!

تشنگی بر شما حمله می کند و رمقعی برای شما نمی گذارد. در آخرین لحظات که به کلی از زندگی قطع امید می کنید، صدای زنگولۀ شتر را می شنوید. چقدر خوشحال می شوید؟! آیا می توانید خوشحالی خود را توصیف کنید؟! در روایت درایم که خوشحالی خداوند از توبه و بازگشت بندۀ مؤمنشف بیش از آن ساربانی است که شتر خود را در بیابان گم گرده است. 

پس خود را در آغوش مهر خداوند قرار دهید و صادقانه در درگاه الهی توبه کنید. برای کنار گذاردن خودارضایی هم (اینجا) کلیک کنید و به راه کارهای ارائه شده، به خوبی عمل کنید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی