بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: 

با سلام خدمت شما استاد محترم، من دختری ؟؟ ساله دانشجوی ؟؟؟ هستم. چند روز پیش از شدت اضطراب سری به سایت شما و پاسخ هاتون به افراد مختلف در رابطه با توبه از گناه زدم و کمی آرومتر شدم و احساس کردم که برای خوب شدن حال آشفته منم راهی هست، حقیقت اینه که قرار شد هفته گذشته با اطلاع مادرم چند ساعتی رو بیرون از منزل با یکی از خاستگارام صحبت کنم تا اگر به توافق رسیدیم جلسات آشنایی ما بیشتر ادامه پیدا بکنه، ایشون با ماشینش اومد دنبالم و چند ساعتی رو توی ماشین صحبت کردیم،  ( …..و به گناه افتادم…..) 

حالا دیگه با شناخت منفی اونروزم رابطم رو برای همیشه با ایشون تموم کردم و خودم موندم با یه کوله باری از احساس گناه که آرامشو ازم گرفته، بارها گریه کردم و توبه کردم ولی خودم نمیتونم خودمو ببخشم، باور کنید که من بارها در مقابل همچین موقعیتایی پیروز بودم و درگیر هوای نفسم نشدم ولی اونروز انگار آدم دیگه ای شده بودم و خود واقعیمو فراموش کرده بودم. از شما استاد گرامی خواهش میکنم که کمکم کنید چون حتی با مادرم هم نمیتونم در مورد اون روز صحبت کنم و عذاب وجدان همه زندگیم رو مختل کرده…

جواب: 

سلام بر شما

درسته که تا قبل از این اتفاق، تونسته بودید به هوای نفستون پاسخ منفی بدید و آلوده به گناه نشید؛ اما کم دقتی شما در انتخاب محل خواستگاری (ماشین و خیابون) موجب شد که در دام هوس­های این مرد گرفتار بشید و …

به هر حال گذشته ها گذشته. باید فکری برای آینده و زمان حال خودتون بکنید.

به خاطر گناهی که انجام دادید باید توبه­ای واقعی کنید و این به سادگی از کنار گناهتون نگذارید. توجه به نماز اول وقت، خلوت با خداوند(خصوصا در لحظات قبل و  بعد از نماز)، سجده­های طولانی(خصوصا قبل از اذان صبح ،یا بعد از نماز صبح) از جمله کارهایی است که باید انجام دهید.

مسأله­ی دیگری که باید به آن توجه کنید،؛ تبعات خطرناک این گناه است. ابا رفتاری که داشتید تمایلات جنسی شما بیدار شده و ممکن است بعد از گذشت زمانی کوتاه، و فروکش کردن اضطراب ناشی از رفتارتون، خاطرات هوس­آلود این گناه، سراغ شما بیاد و شما رو به سمت  گناه دعوت کنه.

به همین دلیل لازم است که در توسل­های خد جدیت بیشتری داشته باشید و ضمن این­که مراقبت می­کنید که دیگر به رخدادهای گذشته فکر نکنید و اتفاقات روی داده را از ذهن خود مرور ندهید، سعی کنید وقت خود را به بهترین وجه ممکن پر کنید و با توکل خداوند از این بحران عبور نمایید.

خدمت به پدر و مادر و احترام ویژه به آن­ها هم از جمله کارهایی است  که رحمت خداوند را به سوی شما هدایت می­کند.

زیاداستغفار کنید و خصوصا بعد از نماز صبح و بعد از نماز عصر،؛ هفتاد بار استغفار نمایید.

در روایت داریم، گناهانی که استغفار نتوان پاک کند، صلوات پاک می­کند. بنابراین در کنار استغفارهایی که می­کنید، زیاد صلوات بفرستید.

همچنین  برای توجه امام زمان به سوی خودتون، پیشنهاد می­کنم که هر روزه مقداری قرآن برای مادر آن حضرت بخوانید و از آن حضرت درخواست نمایید تا نزد خدای متعال از شما شفاعت کند و مشکل شما را حل نماید.

ان­ شاء الله که عاقبت به خیر باشید و زندگی خوش خرمی داشته باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی