بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر آقا

باسلام خدمت آقای نباتی عزیز.

من ۵خرداد۱۳۹۴به سن ۱۶سالگی رسیدم و روزه گرفتم، اما هنوز مرجع تقلیدی انتخاب نکردم. باید چه موقع انتخاب کنم؟ میشه راهنمایی کنید که چه شخصی را برای این کارانتخاب کنم؟

باتشکر.

جواب

سلام بر شما

یکی از نشانه های برسیدن به سن تکلیف، تمام شدن پانزده سال قمری است. تاریخ شمسی تولد خود را اینجا وارد کنید تا تاریخ تولید قمری خود را به دست آورید. 

برای انتخاب مرجع تقلید می تونید یکی از بزرگوارانی که ذکر می کنم انتخاب کنید و از ایشون تقلید کنید:

آیت الله خامنه ای،

آیت الله مکارم شیرازی،

آیت الله سیستانی،

آیت الله نوری همدانی،

آیت الله صافی گلپایگانی

و آیت الله وحید خراسانی.

تمامی این بزرگواران اعلم هستند و بزرگان حوزۀ علمیه همگی را جایز التقلید می دانند. بنابراین، با توجه به تحقیقی که بزرگان داشته اند، اگر هر یک از این ها را انتخاب کنید، انتخابتون بدون تحقیق نیست. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ چگونه مرجع تقلید انتخاب کنم؟

 • رضایی

  سلام،بنده در مورد انتخاب مرجع تقلید هرجا سوال کردم گفتند از میان مراجعی ک سایت مراجع تایید کرده و همه اعلم هستند هم باید از چند نفر عالم عادل سوال کنید و….و این مسئله برای بنده خیلی مشکل است چون دسترسی ب هیچ عالمی ندارم،شما بفرمایید طبق فرمایشتان با چ معیاری از بین این چند مرجع انتخاب کنم کاملا مخیرم؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۶م, ۱۳۹۴ ۰۵:۳۶:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
 • بازدید امروز: 2451
 • بازدید دیروز: 3751
 • بازدید سال: 1613180
 • کل نوشته‌ها: 1274
 • کل دیدگاه‌ها: 3797