بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای آرمان

با عرض سلام
من ۲۰ سال دارم با دختری ۱۸ ساله اشنا شدم هم پدر هم مادرم میدونن قصدمون ازدواجه هیچ رابطه ای نداشتیم فقط دست به هم دادیم و تلفنی صحبت کردیم میخواهم جوری باشد ک هیچ گناهی نکنیم چه باید بکنیم .

با تشکر

جواب: 

سلام علیکم
درست است که قصد شما ازدواج است و والدینتون هم از موضع مطلع هستند. اما تمام این ها موجب نمی شود که بتوانید (بدون محرمیت) به یکدیگر دست بدهید. لذا کار شما گناه است و باید ضمن توبه از درگاه الهی، تصمیم بگیرید که چنین رابطه ای را ترک کنید. 
برای این که رفت و آمد شما با این دختر مشکلی نداشته باشد، یا باید هر چه سریعتر ازدواج کنید و یا این که با اجازۀ پدر دخترخانم، با او عقد موقت بخوانید.
برای این منظور، بهتر است که والدین شما ،موضوع را با والدین دختر مطرح کنند و رسما از آن دختر خواستگاری کنند، اگر پدر و مادر دختر اجازه دادند، موضوع عقد موقت را مطرح کنید.

سؤال:

ما نمیخوایم ک خانواده دختره بدونن باهم بودیم میخوام ی جور باشه ک همو مببینم باعث گناه نشیم ی راه حل بگید لطفا خیییلی ممنون

جواب:

آیا پدر و مادری که فرزندی را به دنیا آوردند، او را بزرگ کردند تا به اینجا برسد، حق نباید در این رابطه اطلاع داشته باشند؟
به هر حال بدون اجازۀ پدر دختر خانم نمیشه عقد موقتی میان شما جاری بشه.
البته نیازی نیست که نزد خانوادۀ دختر سخنی از گذشته به میان بیارید. شما باید از این دختر به صورت رسمی خواستگاری کنید و ضمن این که در خواستگاری، تکلیف خود و دختر را روشن می کنید، راهی هم برای محرمیت شما گشوده میشه.
بارها مشاهده کردیم که دختر و پسری بدون در نظر گرفتن والدین، سال ها به همدیگه دل دادند و امید به یکدیگر بستند، و زمانی که پای والدین به میان آمد، تازه متوجه شدند که آن ها حاضر به پذیرش این ازدواج نیستند. اینجاست که مشکلات و پیجیدگی های خاصی برای این جوان ایجاد می شود. بنابراین، قبل از هر چیز باید از کانال خانوادۀ دختر وارد عمل شوید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی