بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از عباس آقا

سلام من پسری ۱۶ ساله ام .
من به چن شبیه که در خیالات خودم درباره ی مواجهه با جن یا شیاطین یا امامان فکر میکنم .
واین موضوع باعث شده نور ها یا سایه های خیالی روی من تاثیر بگذارند و این خواب را از من گرفته است تورو خدا به راهکار یا ذکری در اختیار من قرار دهید.

جواب

سلام بر شما

مشکلی خاصی برای شما اینجاد نشده و جای نگرانی نیست. 

شما باید مراقب افکار خود باشید و قوۀ تخیل خود را کنترل کنید. شاید در رابطه با جن مطالعه می کنید، صحبت هایی می شنوید و در این رابطه با دیگران، حرف هایی می زنید. سعی کنید هر چیزی که موجب یاد آوری این موجودات است از زندگی خودد دور کنید و به جای فکر کردن به جن ها ـ که در فضایی متفاوت از فضای ما زندگی می کنند و کاری هم به کار ما ندارند ـ به مسائل دیگر زندگی بیندیشید. 

همچنین سعی کنید به جای گوشه نشینی و عزلت گزینی، فعال و با نشاط باشید و با دیگران مشغول گفت و شنود شوید. به اندازۀ کافی تفریح داشته باشید. ورزش کنید و اهل ذبله گویی و گفتگوهای شاد باشید.

این رفتارها موجب می شود تا به تدریج از خیالات توهمی بیرون آیید

در مورد ائمه (علیهم السلام) هم به جای افکار کنونی ـ که ریشۀ خیالی دارند ـ سعی کنید داستان های زندگی آن ها را مطالعه کنید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2958
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613687
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی