بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از عباس آقا

سلام من پسری ۱۶ ساله ام .
من به چن شبیه که در خیالات خودم درباره ی مواجهه با جن یا شیاطین یا امامان فکر میکنم .
واین موضوع باعث شده نور ها یا سایه های خیالی روی من تاثیر بگذارند و این خواب را از من گرفته است تورو خدا به راهکار یا ذکری در اختیار من قرار دهید.

جواب

سلام بر شما

مشکلی خاصی برای شما اینجاد نشده و جای نگرانی نیست. 

شما باید مراقب افکار خود باشید و قوۀ تخیل خود را کنترل کنید. شاید در رابطه با جن مطالعه می کنید، صحبت هایی می شنوید و در این رابطه با دیگران، حرف هایی می زنید. سعی کنید هر چیزی که موجب یاد آوری این موجودات است از زندگی خودد دور کنید و به جای فکر کردن به جن ها ـ که در فضایی متفاوت از فضای ما زندگی می کنند و کاری هم به کار ما ندارند ـ به مسائل دیگر زندگی بیندیشید. 

همچنین سعی کنید به جای گوشه نشینی و عزلت گزینی، فعال و با نشاط باشید و با دیگران مشغول گفت و شنود شوید. به اندازۀ کافی تفریح داشته باشید. ورزش کنید و اهل ذبله گویی و گفتگوهای شاد باشید.

این رفتارها موجب می شود تا به تدریج از خیالات توهمی بیرون آیید

در مورد ائمه (علیهم السلام) هم به جای افکار کنونی ـ که ریشۀ خیالی دارند ـ سعی کنید داستان های زندگی آن ها را مطالعه کنید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی