بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای  …

با سلام
من فرزندم پنج ساله است خیلی دلتنگ می شود نیمه شب از خواب بر می خیزد و می گوید دلم تنگ شده صبح ها از خواب بر می خیزد و می گوید دلم تنگ شد حتی توی ماشین ، توی خانه ، بیرون رفتنی هرجا که باشد خیلی احساس دلتنگی می کند و واقعا هم دلتنگی اش را برای ما هم انتقال می دهد اگر می شود دعایی را بفرمایید و راهنمایی کنید تا دلش آرام و قرار یابد. اجرکم عندالله

جواب

سلام بر شما

اولا ممکنه که کودک شما فهم صحیحی از معنای دل تنگی نداشته باشه و آن را در خارج از مصداق خودش به کار می بره. مثلا بچه، این کلمه را مدام از یکی شنیده و او هم بدون این که فهم دقیقی از معنا و مصداق آن داشته باشد، چنین کلمه ای را به کار می برد. در چنین صورتی صحبت های او را جدی نگیرید و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
در گام دوم، ممکن است که کودک شما واقعا احساس دل تنگی می کند و علت آن هم این باشد که رابطه عاطفی احساسی او مختل شده است. حال ممکن است علت این اختلال خود پدر و مادر باشند و یا این که دیگران. در چنین صورتی در وهلۀ اول، به کودکتان توجه بیشتری کنید و اگر مشکل حل نشد او را نزد مشاور ببرید تا با پرسش هایی که از او دارد علت آن را واکاوی کند.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی