بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای حسام الدین

سؤالی داشتم. از خیلی ها پرسیدم، ولی نتونستندجواب بدهند؟

اگه مردی خانمی راکه شوهرش فوت کرده صیغه میکنه به مدت مثلا ۵ ماه تو این مدت ۵ ماه نزدیکی صورت میگیره بعداز۵ناه محرمیت تموم میشه محرمیتا دوباره به مدت۲ماه میخونن ازروزی که که این ۲ماه رامیخونن اقا برای کاری میره به شهرستان تواین ۲ماه که محرم هستند هیچ نزدیکی صورت نمیگیره چون از هم دورهستند حالابعداز۲ماه دیگه خانم نمیخواد محرمیتا ادامه بده ایاخانم اگربخواد محرم شخص دیگه ای بشه باتوجه به اینکه تو این ۲ماه هیچ گونه نزدیکی صورت نگرفته ایاخانم بایدعده نگه داره یان؟ سپاسگزار

سایت هم اندیشی دینیجواب 

سلام بر شما

در فرض سؤال شما، این خانم، باید بعد از اتمام عقد دوم، عده نگه داره و نمی تونه به محض تمام شدن عقد دوم با مرد دیگری محرم بشه. 

البته اگر خانمی بعد از اتمام عقد اول، عده نگه داره و بعد از اتمام عده، دوباره با همان مرد اول ازدواج بکنه و در این ازدواح دوم، دخولی صورت نگیره، می تونه به محض اتمام عقد دوم، با مرد دیگری ازدواج کنه.

موفق باشید. 

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی