بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سارا

با عرض سلام
طریقه باطل کردن عقد موقت چطوره.

ممنون

جواب

سلام بر شما

عقد موقت به دو صورت به تمام می شود و طرفقین به یکدیگر محرم می شوند

۱ ـ مهلت مقرر شده به پایان برسد؛ یعنی اگر مثلا برای یک ماه عقد خوانده اند، بعد از اتمام یک ماه، عقد موقت به پایان رسیده و دو طرف به یکدیگر نامحرم می شوند. 

۲ ـ اگر قصد دارند زودتر ای مهلت مشخص شده، به محرمیت خود خاتمه دهند، آقا باید مابقی مهلت را به همسرش ببخشد. 

توجه: در بخشش مدت باقی مانده، نیازی نیست که خانم هم کلام آقا را بشنود. بنابراین، همین که آقا با هر لفظی بگوید: “مابقی مدت را به همسرم بخشیدم”، از آن لحظه به بعد، با یکدیگر نامحرم می شوند.  

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی