بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم 

سؤال از خانم مهسا

با سلام و خسته نباشی خدمت آقای نباتی. .
راستش من الان بیست سالمه و با پسردایی بابام که اگر خدا بخواد امسال وارد نظام بشن قصد خواستگاری دارن صیغه خوندیم. ..من پدر و جد پدریم فوت شدن. ..اما دوستانم که البته از محرمیت ما خبر ندارن منو سرزنش میکنن چون تا قبل از این خیلی رو موارد حساس بودم اما الان چون محرمیم و ایشان در واقع شوهر خودم میدونم این رابطه برام مقدسه. …میخواسم از شما بپرسم آیا من کار اشتباهی میکنم؟؟
ممنون میشم جواب بدین

سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما

درست است که شما با ایشون محرم شدید، اما نباید خود را در معرض تهمت قرار بدید. بنابراین، باید تا وقتی که موضوع خواستگاری و عقد شما علنی نشده، در حضور دوستانتان با ایشون صحبت نکیند و تصویر بدی از خود در ذهن آن ها قرار ندهید.

البته اگر در محیط کوچکی زندگی نمی کنید که حرف شما روی زبان ها بیفتد، و اگر دوستتان، راز نگهدار است، می توانید موضوع محرمیت خود را با او در میان بگذارید تا فکر نادرستی از شما نداشته باشد. البته تأکید می کنم که ایشان باید راز نگهدار باشد و باید مطمئن باشید که موضوع شما را با کسی در میان نمی گذارد. اما اگر اطمینان ندارید، این مسأله را فعلا نگویید و بعد از آن که ازدواج کردید، حقیقت را بیان کنید. 

اگر چه ممکن است آن آقا هنوز آمادگی لازم برای ازدواج را نداشته باشد، اما بهتر است به همراه خانواده، رسما از شما خواستگاری کند و تکلیف شما را مشخص کند. وقتی خواستگاری رسمی صورت گرفت، می توانید مجلس عقدی بگیرید و با یکدیگر عقد رسمی بخوانید و سپس مراسم عروسی را بگذارید برای وقتی که شرایط فراهم بود.

در این صورت، هم با خیال راحتی با ایشان گفتگو و معاشرت می کنید و هم این که خیال شما از جهت زندگی آینده تان راحت می شود. 

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2005
  • بازدید دیروز: 5098
  • بازدید سال: 1618094
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی