بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم غدیری

سلام و خسته نباشید خدمت شما….من مدت هاست منتظر جواب سوالم هستم امیدوارم زودتر جواب منو هم قدین حاج آقا.
من ۶ سال از ازدواجم میگذره. از دوران نامزدی متوجه شدم شوهرم عادت به استمناء داره. به روش نیاوردم و گفتم بعد از اردواج اصلاح میشه. ولی چتد ماه از ازدواج نگذشته متوجه شدم پنهانی فیلمهای مستهجن میبینه.بدون اینکه به روش بیارم با اونکه قلبم واقعا شکسته بود فیلمها رو از هارد کامپیوتر پاک کردم ولی با کمال تعجب دیدم صبحا یواشکی بیدار میشه و کانالای بدو نگاه میکنه. کانالا رو هم حذف کردم. باز هم از رو نرفت…کم کم نسبت به اون و رفتاراش بدببن شدم. با اونکه همه جوره در اختیارش بودم ولی باز….خلاصه حیا رو گذاشتم کنار و به روش آوردم قول داد دیگه تکرار نکنه ولی هر چندبار باز مچشو میگرفتم.تا الان که مرتب با گوشیش به خیال خودش دور از چشم من تو سایتای مستهجن میگرده. سه بار به روش آوردم و گفتم اینکاراش فرقی با مردی که زنا میکنه نداره. هر بار قول داد ولی دریغ از عمل…
حاج آقا اینم بگم همسرم با عشق زیاد با من ازدواج کرد و از اقوامم بود و من هم از زببایی و خانواده چیزی کم نداشتم و با وجود اینکه ناتوانی اونو تو مسایل زناشویی میدیدم باز تحمل میکردم ولی این رفتاراش برام غیر قابل تحمله.
شما بفرمایید آیا کار اون فرقی با آدم زناکار نداره؟فرق ایندوتا عمل چیه؟ آبا بخاطر عمل استمناء از جانب من حقی به گردن نداره؟درحالی که من راضی به این کارش نیستم و از نظر من داره خیانت میکنه. آیا این خیانت محسوب نمیشه؟ چطور زنای محصنه خیانته ولی دیدن فیلمهای مستهجن و استمناء با وجود داشتن همسر خیانت محسوب نمیشه؟آقا من حقی ندارم؟

جواب

سلام بر شما 

این کار گناه کبیره است و عذاب بدی در پی دارد.
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرماید: «کسی که با دستش خودارضایی کند، ملعون است» زیان های معنوی این گناه را با همسرتان بازگو کنید (اینجا) و به او بگویید که این کار عاقبت دنیوی و اخروی بدی در پی دارد.
اگر تصمیم دارد که این رفتار را کنار بگذارد، باید به “راه کارهای عملی رهایی از خودارضایی” به خوبی عمل کند و خود را از این مشکل بزرگ نجات دهد. (اینجا
همسر شما تا نگاه به فیلم ها مستهجن را کنار نگذارد و تا قدم در جاده های معنوی نگذارد، نمی تواند از این عادت زشت رهایی پیدا کنید. اگر واقعا قصد دارد این رفتار زشت را کنار بگذارد، باید در اولین قدم، راه گناه را به روی خود ببندد. اگر ایشان توبه کند و در عین حال راه گناه را باز نگه دارد، طبیعتا به خاطر عادت زشتی که پیدا کرده، دوباره وسوسه خواهد شد و به سمت گناه کشیده می شود. ایشان باید گوشی ساده ای در دست داشته باشد که امکان اتصال به اینترنت را نداشته باشد و باید اینترنت منزل را قطع کند تا به سوی گناه گشیده نشود. این کار اولیل قدمی است که باید در این راستا بردارد. گام های بعدی، در راه کارهای عملی ذکر شده است. 
موفق باشید
متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ شوهرم عادت به خودارضایی داره. چه کنم؟

 • خانم غدیری

  حاج آقا ممنون از پاسخگویی شما بزرگوار.
  همسرم با این عادت زشت(خودارضایی) چه حق هایی را زیر پا میگذارد؟ فقط حق الله است با در قبال من که همسرش هستم هم حقی را باطل میکند؟ چون از دیدگاه من کار همسرم فرقی با زنای محصنه ندارد و به هرحال او با تصور اندام افراد دیگر لذت جویی میکند و من راضی نیستم و نمیخواهم همسرم بیشتر از این دنیا و آخرت خودش را خراب کند. نوع گناه و نوع حقی که برگردن دارد را لطفا برایم مشخص کنید.آیا اگر از جانب من حقی بر مردن وی میماند و او بابت این حق باید پاسخگو باشد یا نه فقط حق الله برگردن دارد؟
  ممنون از راهنمایی شما بزرگوار

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۳م, ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷:

  زنا و خودارضایی مرد، هر دو، حق الله هستند.
  البته با توجه به این که خودارضایی همسرتان موجب می شود که اخلاق و رفتار درستی نداشسته باشد و از نظر جنسی نیازهای شما را تأمین نکند، حق شما هم به گردنش است.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی