بسم الله الرحمن الرحیم

سوال از خانم زهرا

سلام خسته نباشید

من یکی از دوستانم زمانی که شمال زندگی می کردند روزی در حیاط خانه خاک را کندند تا نهال بکارند، اما متوجه شدند که در حیاط خانه شان قبر بوده … پدر ایشان استخوان هارا در یک پارچه سفید و تمیز پیچیدند پشت آن ها نماز خواندند و خاک کردند…
اما مدتیست به تهران امده اند…یکبار خواب دیدند که چند نفر در خواب به ایشان می گویند: “در این اتاق آهنگ گوش ندهید، ما اینجا نماز می خوانیم”.

دوست بنده قرآن میخواند در اتاقش … اما این مشکل همچنان باقیست … شب ها چیزهایی که او نمی بیند اذیتش می کنند …یا حتی او روی بدن خود جای دست مبیند … مخصوصا وقتی تنهاست!
و اینکه گاهی اوقات حس ناخوشایندی در بدن خود حس می کند … از شما خواهش می کنم کمک کنید. من واقعا نگرانش هستم

جواب 

سلام بر شما

درست است که در منزل قبلی ایشان، قبری وجود داشته، اما چنین موضوعی موجب نمی شود که کسی او را اذیت کند. خصوصا این که منزل آن ها عوض شده و به شهر دیگری رفته اند. 

معمولا چنین مسائلی به دلیل مشغولیت فکری ایشان و ترس و خاطره ای است که از گذشته به دل دارد.

ایشان باید مراقب باشد که به گذشته فکر نکند و خاطرات آن زمان را در حوزۀ ذهنی خود تداعی نکند.

دوری از استرس، ارتباط خوب و صمیمی با نزدیکان، و نیز تفریح مناسب هم، از دیگر کارهایی است که به ایشان توصیه می کنم. 

البته برای این که خیالش راحت تر شود، خوب است به توصیه های زیر هم عمل کند: 

۱ ـ برای مدتی، جای خواب خود را عوض کند. 

۲ ـ با دست خودش آیت الکرسی، سورۀ فلق و سورۀ ناس را بنویسد و در محل خوابش نصب کنید. 

۳ ـ قبل از خواب، وضو بگیرد و هفتاد بار استغفار کند یا اینکه، صد بار صلوات بفرستد.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی