بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم ف.ر

سلام .دختری هستم ۲۰ساله حدود یک ساله باپسری اشناشدم ودراین مدت باهمدیگه رابطه جنسی داشتیم خوشبختانه باکره ام ،بااینکه خیلی اون اقامنودوست داره اصراربه خواستگاری اومدن وازدواج داره. اما من قبول نکردم.خیلی میترسم ازاینکه دراینده مشکلی برامون پیش بیاد اخه دوستم خیلی پسرتعصبی وسختگیریه باوجوداینکه تاالانم چندبارم بی دلیل بهم شک کرده که باکسی دیگه دوستم میخواستم بپرسم میشه به اینده ی همچین ازدواجی امیدواربود؟اگرنمیشه بگین چطوری فراموشش کنم چون واقعاسخته برام
اوایل میگفت بخاطرخیانتایی که بهش شده به دخترا اعتماد نداره،امابه تازگی میگه که نظرش عوض شده نسبت به من ودیگه شک نداره بهم ومثل چشاماش به من اعتمادداره حالاواقعا من موندم میترسم ازازدواج بااین اقا خواهشامنوراهنمایی کنید

جواب

سلام
چند مطلب خدمتتون عرض می کنم:
۱ ـ در روایت داریم شدیدترین عذاب در روز قیامت را کسی دارد که زنا کند. از این رفتارتان توبه کنید و این رابطه را تمومش کنید.
۲ ـ وقتی که به راحتی رابطۀ جنسی دارید ـ هر چند که رابطه با اون پسر باشه ـ طبیعیه که نسبت به شما مشکوک باشه. ممکنه این پسر با خودش بگه: وقتی این دختر خانم خودش را در اختیار من قرار میده و به راحتی گناه می کنه. از کجا معلوم که قبلا با کس دیگه ای چنین کاری انجام نداده باشه؟!
۳ ـ بنده با این اطلاعات اندک نمی تونم بگم که این پسر در نهایت به درد شما می خوره یا نه؟!
بستگی به اخلاق ایشون داره. شاید بعد از ازدواج با شما، و بعد از طی سال های طولانی و با یاد آوری گذشته ها، دوباره به شما شک کنه و همین صحبت ها رو مطرح کنه.
البته بهترین چیزی که میتونه مانع از بروز جنین شک های بشه، توبه از گناه گذشته، حجاب کامل و متین، و نیز رفتار مناسب و خداپسندانه در برابر نامحرم هستش. وقتی که این جوری شدید طبیعتا زمینۀ شک رو در همسرتان به طرزچشمگیری کاهش میدید و لااقل همسرتان به خاطر رفتارهای شما، بهتون مشکوک نمیشه.
به هر حال باید هر چه سریعتر تکلیف خودتون رو مشخص کنید. اگه می خواهید با این آقا پسر زندگی کنید بذارید با خانوادش به خواستگاری شما بیاد، و ضمن مشورت با پدر و مادر، در مورد ایشون و خانوادشون تحقیق بیشتری داشته باشید…. اگر هم بنا ندارید با ایشون ازدواج کنید، موضوع رو تمومش کنید و این طور به رابطۀ دوستی ادامه ندید که مدام گناه روی گناه بیارید و شرمندۀ خداوند بشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ سرنوشت ازدواج با مردی که با او رابطه جنسی دارم

  • یک سال با پسری رابطه داری که فکر میکنی مناسب ازدواج باهات نیست . من به عقل اون پسر شک دارم که چطور بهت اعتماد کرده .

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی