بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا رسا

سلام / من بعد از اذان صبح بیدار شدم و دیدم که لباس زیرم خیسس اما شک دارم که جنب باشد چون نه خواب دیدم و نه احساس کردم که جهشی چیزی از بدنم خارج شده بعد من یه مشکلی که دارم این است که انگشت پام را عمل کردم نمیتوانم حمام بروم حکمش چیست

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که یقین به جنابت ندارید، روزۀ شما مشکلی ندارد و نیازی هم به غسل جنابت ندارید. 

البته اگر مطمئن بودید که جنب شده اید، باز هم روزۀ شما صحیح بود. چرا که بعد از اذان صبح جنب شدید و جنابتتان هم اختیاری نبوده. 

اگر لازم شد که غسل جنابت انجام دهید: 

الف) پلاستیکی روی انگشت پای خود می بندید که به گونه ای غسل می کنید که آب به آن نرسد. مثلا دست خود را خیس می کنید و روی بدن می کشید. وقتی هم به انگشت پای خود رسیدید، به جای خیس کردن انگشت پا، روی پلاستک را با دست نم دار خیس می کنید. به این کار غسل جبیره ای می گویند.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت