بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مهسا

سلام/ آقایی مزاحمم شده که نامزد قبلی دوستم بوده و الان هم دوستم داره با کس دیگری ازدواج میکنه. اما این مزاحم شماره تلفن دوستمو میخواد و دست از سرم بر نمیداره. مامانم و بابام هم اگه بفهمن از دستم عصبانی می شن. چی کار باید بکنم؟ درضمن این نامزد دوستم موبایل دوستو ورداشته و متاسفانه عکس منو یه دوست دیگم هم دستش افتاده باید چی کار کنم؟ تروخدا یه راه حلی بهم بگین.

جواب

سلام بر شما

پدر و مادر، حامی فرزندان خود هستند و وقتی پای آن ها به میان بیاد، خیلی از مراحمت ها از سر دختر خانم ها برداشته می شود. ترسی که از والدینتون دارید، نقطع ضعف شماست و این آقا هم به متوجه ترس و واهمۀ شما شده و به همین دلیل با خیال راحت به مزاحمت های خودش ادامه میده. شما باید یک حامی برای خودتان داشته باشید تا با این مرد برخور کنه. مقداری بیشتر فکر کنید. شاید اگر پدر و مادرتان متوجه واقعیت بشن بدون درد سر کمکتون کنند و از طریق قانون مزاحمت این آقا رو از سرتان بردارند. اگر نمی توانید از طریق والدینتون اقدام کنید می توانید از طریق یکی از افراد فامیل که محرم و راز نگهدار شما باشند اقدام کنید. افرادی مثل: “خاله”، “عمو” و … . واقعیت را به آن ها بگویید و در خواست کنید تا ابتدا از طریق تماس تلفنی و تهدید این آقا به پی گیری موضوع از مراجع قانونی به مشکل خاتمه دهند و اگر دست بردار نبود، از طریق قانون وارود عمل شوید. 

باید مراقب باشید که از خود ضعف و ترس نشان ندهید. به هیچ وجه به او التماس نکنید و از او خواهش نکنید که به تماس های خود خاتمه دهد. این کارها نشان از ضعف شماست و نشان می دهد که جز خواهش و تمنا ابزار بازدارندۀ دیگری در اختیار ندارید. به همین جهت مصمم تر می شود تا به مزاحمت های خود ادامه دهد. 

یکی دیگر از راه های حل مشکل این است که مسأله را با دوستتان در میان بگذارید و از او بخواهید که از طریق خانواده اش پی گیر این مسأله شود. بالاخره دوست شما هم در این دردسر سهیم است و باید برای رفع مشکل اقدام کند. خانوادۀ او که آبروی دخترشان را در خطر می بینند، باید با خانوادۀ پسر صحیت کنند و از آن ها توضیح بخواهند که چرا پسر آن ها به دنبال شماره تلفن دخترشان است؟! 

در رابطه با عکس هم به هیچ وجه نگران نباشید. انتشار عکس های شخصی دیگران، جرم بزرگی است و تاوان بزرگی برای آن پسر در پی خواهد داشت. برای آخرین بار به آن پسر پیامک بزنید و بگویید که قصد دارید موضوع را با خانوادۀ دوستتان مطرح کنید و در رابطه با عکس هم مشکلی ندارید. و اگر بخواهد غطلی بکند، از او شکایت می کنید. این مطلب را بفرستید و سیم کارت خود را برای همیشه (یا برای مدتی طولانی) خاموش کنید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی