بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از زهرا خانم

باسلام خدمت شما 

یه سوالی داشتم

اگرکسی قصد روزه داشته باشدو لی غسل جنابت نکرده باشد و بخوابد و قصدداشته باشد که تا قبل از نمازصبح غسل کند، ولی خواب بماند و سه ساعت بعد اذان بیدارشود تکلیف چیست ؟آیا باید غسل کند و قضای نماز را بخواند و روزه را ادامه دهد یاخیر؟؟

باتشکر..مکارم

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که نیت روزه کرده و قصد داشته که قبل از اذان صبح غسل کند، روزه اش صحیح است. 

البته برای خواندن نمازهای خود، باید غسل کند.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2088
  • بازدید دیروز: 5098
  • بازدید سال: 1618177
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797