بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از …

سلام

اگر کسی در طول روز نتواند روزه اش را نگه دارد باید چ کند؟(بخاطر ضعف شدید)  

جواب

سلام بر شما

ضعف و تشنگی برای روزه دار امری طبیعی است که به خاطر هر ضعفی نمی توان روزه را افطار کرد. 

البته اگر ضعف به حدی برسد که تحمل آن برای شما غیرممکن باشد، در آن زمان می توانید به اندازه ای که رفع مشکل شود و ضعف شما بر طرف شود آب یا غذا بخورید. البته فقط در همین اندازه اجازۀ خوردن دارید و بعد از برطرف شدن ضعف باید، همانند افراد روزه دار، از خوردن و آشامیدن و دیگر کارهایی که افراد روزه دار از آن ها امساک می کنند اجتناب کنید. 

در این صورت روزۀ شما باطل است و باید بعد از ماه رمضان قضای ان را به جا بیاورید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4808
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656580
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی