بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر آقا

سلام . من سره کار می رم سنگ تراشی و دیگه هیچ توانی برای روزه گرفتن واسم نمی مونه از اون طرف به پول کار نیاز دارم و حالا من باید به جا روزه هایی که نگرفتم چقد روزه بگیرم ؟ ۳۰ روز یا ۳۰ تا ۶۰ روز؟؟ لطفا جواب بدین ممنونو حکم ای کار چیه لطفا توضیح بدین

جواب

سلام بر شما

اگه می تونید مقداری کار خودتون رو سبک کنید، حتما این کار رو انجام بدید. با این کار، هم به روزۀ خود می رسید و هم خداوند با لطف و رحمت خود، زیان های مالی شما را جبران می کند. 

اما اگر امکان ندارد، باید نیت روزه کنید و سعی کنید روزۀ خود را به اتمام برسانید. اگر در طول روز ناتوانی شما به حدی رسید که دیگر نتوانستید ادامه دهید، در آن زمان اجازه دارید که در حد تجدید قوا، روزۀ خود را بخورید. البته روزۀ شما باطل می شود  باید بعد از ماه رمضان قضای ان را به جا بیاورید، ولی گناه نکرده اید و کفاره ای هم به گردن شما نمی اید.

اما اگر به حساب این که نمی توانید روزه بگیرید، از اول صبح نیست روزه نکنید و روزه خواری کنید، معصیت کرده اید و علاوه بر قضای روزه، کفاره هم به گردنتان می آید.       

موفق باشید. 

و

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی