بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از محمد آقا

ببخشید یک سوال دیگر هم داشتم…اینکه اگر از خواب با حالت استمناع بیدار شویم و بعد افکار جنسی باعث بیرون آمدن منی شود آنوقت روزه چه حکمی دارد؟
باز هم تشکر…
مزاحم وقت شما هم شدم… ممنون

جواب

سلام بر شما 

ظاهرا منظورتون اینه که با حالتی از خواب بیدار شدید که افکار جنسی داشتید و این افکار باعث خروج منی شده است. 

اگر می دانستید که با نداوم این افکار از شما منی خارج می شود، روزۀ شما باطل است و کفاره هم به گردنتنان امده است. 

اما اگر احتمال نمی دادید که با این افکار منی از شما خارج شود، روزۀ شما صحیح است.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی