بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

سلام خدمت شما. خسته نباشید.من دختری ۱۸ساله هستم مقلدآیت الله سیستانی. باعرض معذرت. درماه مبارک رمضان مرتکب عمل زشت خودارضایی شدم. ظاهرا اوج لذت هم وجودداشت. اما مقدار آب نمیدونم در حد رطوبت بود یا بیشتر و در حد ارگاسم. علم به این داشتم که اوج لذت روزه را باطل میکند. اما اکنون نمیدونم چه مقدار بود؟ حکم روزه وکفاره من چیست؟

جواب

سلام بر شما

اگر به اوج لذت جنسی رسیده باشید و مقدار کمی هم آب خارج شود، جنب شده اید. و با وجود رسیدن به ارگاسم، لازم نیست که مایع خارج شده، زیاد باشد.  

بنابراین، اگر مطئمن بودید که به این حد می رسید و یقین دارید که به اوج لذت جنسی رسیدید، روزۀ شما باطل است و باید کفاره هم بدهید.  

اما اگر اطمینان داشتید که منی خارج نمی شود و بدون اختیار خارج شد، رزوۀ شما صحیح است. (هر چند که کارتون حرام بوده است)

برای کنار گذاشتن این کار هم اینحا کلیک کنید.

در مسیر بندگی، موفق باشید 

سؤال دوم

ممنون از پاسخگویی شما. سوال دیگری دارم.اگرچندسال پیش بدون علم به اینکه این عمل گناه است چه رسدبه اینکه بطلان روزه را بدانم مرتکب این کارمی شدم،ونمیدانم چندروزدرماه مبارک این اتفاق افتاده تکلیف آن روزه هاچیست؟

جواب

اگر خبر نداشتید که این کار حرام است، روزۀ شما باطل بوده اما کفاره ای به گردنتان نیست. 

باری محاسبۀ مقدار روزه ها، می توانید به حداقل یقینی اکتفا کنید؛ یعنی اگر بین ۱۰ روز و ۲۰ روز مردد هستید، همان ۱۰ روز را که بگیرید کفایت می کند.

و

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی