بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم رسولی

با سلامی دوباره (جواب سوال منو ندادید مجبور شدم دوباره ببرسم)

من دانشجو هستم و طول ماه رمضان ۲بار برای امتحان به شهر دیگه میرم وبعد امتحان برمیگردم البته قبل امتحاناهفته ای ۳ روز میرفتم (اون سه روز رورفت وآمد میکردم نه اینکه بمونم) می خوام بدونم اون دوروز امتحان حکم روزه ی من چیه ؟

مرجع تقلیدم آیت الله مکارم شیرازی

جواب

سلام بر شما

آیت الله مکارم شیرازی می فرماید: اگر دانشجویی سه روز در هفته را در محل تحصیل خود سکونت داشته باشد، و این کار حداقل، چهار ماه در سال صورت گیرد، آن جا حکم وطن او را داد. در چنین صورتی نمازش کامل است و روزه را هم باید بگیرد. 

بنابراین، اگر شما در طول سال تحصیلی، (حداقل) سه روز در هفته را در محل تحصیل بوده اید، این شهر “وطن حکمی” شما است و بنابراین، اگر در ماه های دیگر (غیر از چهار ماه ذکر شده) حتی برای یک روز هم آن جا بیایید، نمازتان کامل است و روزه را هم باید بگیرید. (برای دریافت توضیح بیشتر کلیک کنید

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی