بسم الله الرحمن الرحیم 

سؤال از آقا امیرحسین

سلام و عرض خسته نباشید
من مقلد اقای سیستانی هستم
نمی دونستم استمنا روزه را باطل می کند اما از دوستم شنیده بودم که کفاره دارد. در حالی که عمدا از من منی خارج نشد و کاملا سهوی بود
حال حکم روزه من چیست ایا کفاره لازم است بدهم
من اکثر پیام هارو. خوندم ولی به جواب قطعی نرسیدم خواهش میکنم تقاضا دارم خودتون جواب من رو بدید خیلی خیلی ممنون

جواب

سلام بر شما

در چنین صورتی روزۀ شما باطل است، اما کفاره ندارد. (منبع

بنابراین، بعد از ماه رمضان قضای آن را به جای  می آورید. 

البته در این روزه باید امساک کنید (یعنی: کارهایی که انجام آن ها برای روزه دار حرام است، انجام ندهید و از آن ها پرهیز کنید) 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی