بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا محمود

با سلام. من با دختری از شهر نزدیک زادگاهم ازدواج نموده ام که مسافتش از زادگاهم بیش از ۸ فرسخ می باشد اما هر روز به آنجا رفت و آمد دارم. حکم نماز و روزه ام درآن شهر چیست.

باتشکر

جواب 

سلام بر شما  

نام مرجع تقلیدتان را ذکر نکردید.

زادگاه همسر، وطن شما نیست. بنابراین در آن جا مسافر هستید. 

برای این که روزۀ شما صحیح باشد، می توانید بعد از اذان ظهر از شهر خود بیرون روید. اگر هم پیش از ظهر به آن جا می روید باید تا قبل از اذان ظهر به شهر خود برگردید.

البته در این فرض، روزۀ شما صحیح است، ولی نمازهایی که آنجا می خوانید شکسته است. 

موفق باشید.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت