بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم حسینی

من روزهای زوج ۱ساعت ورزش ایروبیک انجام می دهم. عصرها واقعا تشنگی طاقتم را از بین میبرد.چه باید بکنم؟؟؟
درضمن مرجع تقلید من آیت الله فاصل بودند.

جواب

سلام بر شما

تشخیص اولویت ها، اولین و اساسی ترین کاری است که باید مد نظر داشته باشیم. 

اولین اولویت زندگی ما، بندگی خدای متعال است. وقتی چنین اولویتی را پذیرفتیم، در تقابل میان “کارهای أهَم” و “کارهای مهم”، طلبیعتا کارهای اهم را انجام می دهیم و کاری نمی کنیم که کار مهمتر فدای کار مهم شود. 

روزه عبادت و بندگی خدای متعال است و موجب می شود تا تقوای انسان بالا رود. همچینن روزه سپری در برابر آتش های دوزخ است و نورانیت و معنویت آن انسان را بهشتی میکند. وقتی با چنین نگرشی به روزه نگاه کردید، طبیعتا مراقب هستید که هیچ کاری مانع عمل به این دستور خداوند نشود. اگر ورزش مانع این عبادت است، در آن را کمتر کنید و اگر باز هم مانع است، برای ماه رمضان آن را تعطیل کنید.

«خداوند متعال ـ در حدیثی قدسی ـ می­ فرماید: «به عزت و جلال، و به بلندی و رفعتم قسم، که هیچ بنده ­ای خواست مرا بر هوای نفس و خواستۀ دل خود بر­نمی­ گزیند، مگر آن که از دیگران بی­ نیازش می­ سازم، و همت و تلاشش را برای آبادانی آخرتش قرار می ­دهم. از هلاکت و نابودی در امانش داشته و آسمان و زمین را ضامن روزیش می ­گردانم و برای او از تجارت هر تاجری سودمند­تر خواهم بود»؛ « قَالَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ: وَ عِزَّتِی وَ جَلَالِی وَ عَظَمَتِی وَ قُدْرَتِی وَ بَهَائِی وَ عُلُوِّی! لَا یُؤْثِرُ عَبْدٌ هَوَایَ عَلَى هَوَاهُ إِلَّا جَعَلْتُ الْغِنَى فِی نَفْسِهِ، وَ هَمَّهُ فِی آخِرَتِهِ، وَ کَفَفْتُ عَنْهُ ضَیْعَتَهُ، وَ ضَمَّنْتُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضَ رِزْقَهُ، وَ کُنْتُ لَهُ مِنْ وَرَاءِ تِجَارَةِ کُلِّ تَاجِرٍ.» (ثواب الاعمال عقاب الاعمال، ص۱۶۸) 

در ضمن اگر مرجع تقلید زنده انتخاب نکرده اید در میان مراجع تقلید حاظر شخصی را انتخاب کنید. در این صورت دو کار می توانی انجام دهید. یا کلا این مرجع جدید تقلید کنید و یا این که با اجازۀ او بقای بر میت بمانید و تقلید خود از آیت الله فاضل را ادامه دهید.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی