بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم رمضانی

باسلام / سوالم اینکه آیا دعا یا ذکر یا سوره از قران هست که وقتی انسان ازدست شخصی یا اشخاصی درزندگی لطمه شدید طوری که درزندگی و درمسائل پیرامون آن مثل مسائل مادی و اجتماعی میخوره فردی که مورد ظلم و اذیت واقع شده انجام بده که نتیجه آن را ببینه یعنی به چشم خود ببینه که فردی که اذیت و آزارش داده نابود بشه یا حداقل دچار همان عذاب بشه همه میگن واگذار کنید به خدا این درست ولی انقدر این اذیت شدید بوده که دلم آروم و قرار نداره و دلم میخواد یه جوری سزای کارشونو ببینن وخدا بهم نشون بده خیلی زود که چطور به خاک سیاه نشستن آیا ذکر یا دعا یا سوره ای ازقران هست که با توسل به آن به حاجت خود برسم و کمی قلبم از این کینه آسوده بشه لطفا نگید که کینه گناه یا غیره چون من هم خیلی عذاب دیدم ازاون اشخاص

جواب

خواهرم! اگر واقعا به شما ظلم کردند، می تونید زیارت عاشورا در دعای بعد از زیارت (که به دعای علقمه مشهور است) را بخوانید.

هر چند که عفو بخشش کار پسندیده ای است، اما این مطلب بدان معنا نیست که اجازۀ نفرین نداشته باشید. اگر کسی به شما ظلم کنه، می توانید او را نفرین کنید (البته به شرطی که زیاده روی نکنید) 

اما قبل از هر چیز باید صبوری و شکیبایی را در خود تقویت کنید. شما هم اکنون آرامش و ندارید و اضظراب زیادی وجود شما را فرا گرفته است. به جای انتقام گیری و این حرف ها، سعی کنید خودتان را پیدا کنید و به فکر درون خود باشید. وقتی انسان ارتباط خوبی با خداوند پیدا کرد، در بستر بندگی و آرامش ناشی از آن، آن چنان مستحکم می شود که حوادث ناگوار خارجی به هیچ وجه نمی تواند کشور درون او را آشفته کند. اگر ما می بینیم که کشور درونمان، تحت تأثیر حوادث بیرونی است، نشان می دهد که هنوز مرزهای مستحکمی برای خود ایجاد نکردیم و هنوز خویشتن خویش را پیدا نکرده ایم. 

سعی کنید برای آرامش قبلی خود، صلوات زیاد بفرستید و ذکر «لا حول و لا قوۀ إلا بالله العلی العظیم» را زیاد بگویید. همچنین به گذشته های بد فکر نکنید و به جای آن، به آیندۀ خوبی که خدای متعال فرا روی شما قرار خواهد داد بیندیشید.

خوب است که با بنده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

15 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ ذکر یا دعایی می خواهم که ظالمین را به خاک سیاه بنشاند

 • رمضانی

  سلام من واقعا ازشما ممنونم که خیلی زود جواب سوالمو دادین من خیلی از لحاظ روحی آشفته بودم ولی زیارت عاشورا و دعای علقمه که فرمودید را حتما انجام میدم چون واقعا بهم ظلم کردند و زندگی منو مختل کردند فقط به خاطر حسادت من میخوام به خودم ثابت بشه وقتی ظلمی به کسی میشه و ما معتقدیم که خداوند شاهد همه رفتارهای ما هست آیا اگر من توسل پیدا کنم و ازخود خدا بخواهم که باعث و بانی کسانی که درحقم ظلم کردند تنبیه میکنه به هر طریق که خودش میدونه اونش اصلا مهم نیست ولی من میخوام بهم ثابت بشه این دنیا اینقدرهم هرکی به هرکی نیست که یه سری با قدرت و نفوذی که دارن یا هرچیز دیگه ای بتونن به کسی ظلم کنند و هیچ اتفاقی هم براشون نیوفته و مثل همیشه به زندگی شیرنشون ادامه بدن اگه اینطوری باشه من واقعا اعتقادمو نسبت به همه چیز ازدست میدم چون وقتی بهم ظلم کردن بهشون گفتم واگذارتون میکنم به خدا که شاهد همه چیز بود و اونها پوزخند زدن و مسخره ام کردن این خیلی برام عقده شده بازم ممنونم فقط چند بار باید بخونم آیا تعداد داره و سوال دیگه اینکه زیارت عاشورا که مشخصه ولی دعای علقمه آیا تو مفاتیح هست ؟ ازکجا باید بخونم بازم خیلی خیلی خیلی ممنونم

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۱م, ۱۳۹۴ ۱۷:۲۷:

  سلام بر شما
  در مفاتیح الجنان، بعد از “زیارت عاشورا”، “دعای بعد از زیارت عاشورا” هم آمده که مشهور به دعای علقهم است.
  فقط نباید عجله داشته باشید. بی صبری انسان را به ناسپاسی می کشاند و حتی ممکن است در ایمان انسان هم اثر منفی بگذارید.
  معاویه سال ها به امیرالمؤمنین (علیه السلام) ظلم کرد و بعد از امیرالمؤمنین هم به امام حسن مجتبی (علیه السلام) ستم کرد. اما به ظاهر در تمام زندگی خود در ناز و نعمت بود.
  اما هم اینک در عذاب الهی است و تا ابد هم در عذاب الهی خواهد بود.
  پس عجله نکنید و به ایمان داشته باشید که خدای متعال “سمیع” و “بصیر” است. یعنی خیلی خوب شنید و خیلی خوب دید، که چه حرف هایی به شما زدند.
  از طرفی :احکم الحاکمین: است. یعنی به خوبی حکم می کند و در حکمش کسی همانند او نیست.
  همین که به این موارد ایمان داشته باشید خیالتان راحت می شود و به راحتی به زندگی خود می رسید.
  ان شاء الله هر کجا که هستید سلامت و شاداب و به تکالیف دینی خود برسید.

  [پاسخ]

 • رمضانی

  سلام فقط میتونم بگم خیلی خیلی ممنونم بازهم صحبتهای زیباتون اشکمودرآورد و آروم شدم من مطمئنم خدا مهربونه و جواب دلهای شکسته دلهای ازیاد رفته و گرفتارو تنها رو میده چون خدایی که با حوصله بانظم دونه های انارو کنار هم میزاره محال منو که خالقم بوده فراموش کرده باشه محاله امیدوارم روزی براتون بنویسم که جوابمو خدا بهم داد و دستمو یه باردیگه گرفت بازم به خاطر همه وقتی که گذاشتید و همه لطفتون ممنونم خدا به شما عمر با عزت بده ممنونم .

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۲م, ۱۳۹۴ ۱۴:۵۱:

  سلام بر شما
  موفق باشید.

  [پاسخ]

 • رمضانی

  باسلام قبلا ازشما سوالی کردم وشما جواب دادید که زیارت عاشورا و دعای علقمه را بخوانم با توجه خواندم ولی هیچ ندیدم آیا برای این منظور خاص باید به تعداد مشخص بخوانم یعنی دقیقا باید چند بار بخوانم که نتیجه را ببینم ؟ سوال دیگرم اینکه من عربی اصلا خوب نمیتوانم بخوانم یعنی میخوانم ولی بعضی از کلمات که کم هم نیست انگاردرست نمیخوانم و میترسم این باعث شود نتیجه حاصل نشود میشود قرآن یا دعاها را عربی نخونم و معنی فارسی بخونم اتفاقا یک سوره را به فارسی خواندم و انقدربه جانم نشست که حد ندارد شاید بارها عربی خوانده بودم ولی هیچ احساس خاصی نداشتم ولی وقتی فارسی خواندم بسیار حس خوبی داشتم میخوام بدونم برای حاجت گرفتن یا هرنیت دیگری میشود قران را یا حتی دعاها را به عربی خواند مثلا وقتی نیت ۴۰ روز یک سوره را میکنی میشود فارسی خواند و حاجت گرفت ؟ سوال دیگر اینکه وقتی نیبت ۴۰ روز زیارت عاشورا دارم و درمدتی به عنوان یک خانم نمیتوانم بخوانم به خاطر سجده ای که درانتهای زیارت هست چه باید کرد و در جایی از زیارت عاشورا میگوید این را صد بار بگو میشود به جای صد بار چیز دیگری اضافه کرد که همان صدبار درست باشد ؟ ممنونم

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۵م, ۱۳۹۴ ۱۶:۴۱:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

 • رمضانی

  سلام و خسته نباشید عرض میکنم چند روز پیش سوالی پرسیدم جوابی دریافت نکردم دررابطه با زیارت عاشورا و دعای علقمه و کلا قران که پرسیدم میشه اگه عربی خوب بلد نیستیم فارسی بخونیم هریک ازاینها را و کلا چند بار باید خوند که نتیجه حاصل شود و درزیارت عاشورا وقتی خانمی درایامی هست که پاک نیست میتواند زیارت عاشورا بخواند بخاطر سجده ای که دارد و دیگراینکه جای که درزیارت عاشورا گفته شده ۱۰۰ باربگو چه باید گفت که همان صد بار به حساب بیاید به علت کمی وقت ؟ ممنون

  [پاسخ]

 • فاطمه

  ما یک معلم ریاضی داریم که خیلی مشق میده ولی به کلاس های دیگه هیچی مشق نمی ده خب این ظلمه چی پیشنهاد میکنین
  و اینکه خیلی اذیت میکنه

  [پاسخ]

 • m

  چیز هایی هست ظلم هایی هست که نمیشه گفت .فقط باید بردشون با خودت توی قبر.
  من ظلم رو دیدم.تا پای مرگ رفتم.افسردگی شدید گرفتم .هنوزم یادممیاد اون روزا رو تنم میلرزه .اما ادمایی که منو بدبخت کردن الان خوش بختن دارن کیف زندگی رو میکنن مقام و منصب دارن . ادای مذهبی ها رو در میارن کنارهم شادن.
  من بخاطر ظلم اونا بیمارشدم.همه چیزمو از دست دادم. افسردگی گرفتم خداکه جوابمو نمیده
  اومدم اینجا بنویسم شاید خدا دید
  خدا به خاک سیاه بشینونتشون.خدا سر ناموسشون بیاره .خدا جووون مرگشون کنه

  [پاسخ]

 • شیما

  سلام من یه نظر کردم براینابودی زندگی کسیرکه براتون گفتم ولی شما گفتید تماس بگیریم یه سوال دیگه این دعای علقمه رو حتما باید خوند من ۴۰روز اولم تمام شده و ۴۰روز دوم رو شروع کردم ولی اونو نخوندم یعنی حاجتمو نمیگیرم ممنون میشم جواب سوالمو بدید من نذر کردم براورده بشه ماه محرم هم بخونم براورده میشه با این شرایطی که گفتم که من دعای علقمه رو نمیخونم و زیارت عاشورارو ظهرو شب میخونم بعداز نماز درسته

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰م, ۱۳۹۶ ۱۶:۰۳:

  سلام بر شما
  اگر برای شروف نذرتان زمان مشخصی را معین نکردید هر زمانی که خواستید می تونید نذر رو شروع کنید.

  [پاسخ]

 • علی

  انقدر نفرین می کنم تا تک تک شون به خاک سیاه بشینن
  مرگ بر همتون
  مرگ بر شما حیوانهای ادم نما که با احساس دیگران بازی می کنید

  [پاسخ]

 • علی

  خدای تو نمی خواست شادی کوچیک منو ببینه از اول زندگی همش سختی کشیدم
  دلم به همین دختر خوش بود که منو از غم هام درمیاره قیافش خیلی معمولی و حتی کمی زشته
  اینارو میگم که فکر نکنی هوش و هوا دارم
  پولدارم نبود از هر نظر از من پایین تر بود
  رفت تو اینستاگرام یک پسره رو دید که چهارتا سفر امارات و ترکیه و دوبی و کوفت داشت بهم خیامنت و نامردی کرد
  خدای تو چشم نداشت تنها دلخوشی ام رو ببینه
  از تو متنفرم
  از خدای تو هم متنفرم
  اگر مثل همه دختر پسرها هرزگگی میکردم با صد تا دختر کثافت می گشتم الان تنها نبودم
  اگر به خاطر خدای تو رعایت دین و شرعیات نمی کردم الان تنها نبودم
  هر کس گناه کرد موفق شد

  خدای تو تنها امید و دلخوشی زندگیمو از من جدا کرد
  تا به خاک سیاه نشینه
  تا به طلاق نرسه همین اولین سال ازدواج و زندگیش اروم نمی نشینم
  محاله یک رکعت دیگه برای خدای تو نماز بخونم تا طلاق نگیره و برنگرده تو زندگی من محاله خدای تورو ببخشم

  خدای که چشم نداره یک دلخوشی ساده منو ببینه خدا نیست
  ازت متنفرم که جوابمو ندادی

  تهف به این جامعه مثلا اسلامیتون بیاد که همه چی ظواهر و پوله
  اون همه بهم گفت دوستت دارم و تنهام گذاشت چون یک سگ ولگرد بود چون دخترای جامعت هرزن

  نفرین می کنم عذاب بابای بی شرفش زیاد بشه
  هر گناهی که من بکنم باید به حساب پدرش و دختره نوشته بشه
  همتون برید گمشید

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳م, ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶:

  سلام علیکم
  علی آقا!
  پیام های شما رو در این صفحه و در صفحات دیگه خوندم
  در تمام نوشته هاتون یه چیزی خیلی بارزه.
  من! من! من!
  فقط من خوش باشم و به ارزوم برسم
  یا من یا هیچ کس!
  اگه من به خواسته ام نرسم، دیکه همه باید برن بمیرن!
  فکر نمی کنید دچار خودخواهی و خودشیفتگی هستید؟!
  فکر نمی کنید که تو دنیا نمیشه به همه خواسته ها رسید و باید به جای این کارها قدری مقاومت و تحمل خود را بالا ببرید تا بتونید در برابر ناکامی ها شکیبایی داشته باشید؟!
  حالا این دختر نشد که نشد، شما که با یک خواستگاری مالک دختر مردم نشدید که تو توهم افتادید و فکر می کنید باید همه برن بمیرن؟!
  شما بر این دختر اولویت دارید، یا مادری که این دختر رو به دنیا آورده و زندگی و جوونیش رو پاش ریخته؟!

  [پاسخ]

 • بهمن

  دنیا برعکس عزیزان کسی رو که نفرت دارید نفرین نکنیو دعا کنید به راه راست هدایت شه چون نفرین باعث میشه بدتر و بدتر بشه وظلم بشتر کنه من پدری دارم بهم ظلم کرد نفرین کردم بیشتر عمر کرد ۸۰سال همین که دعا کردمش مرد فوت کرد. یعنی همین که گفتم سلامت باشه از دست برادرام رفت

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی