بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فاطمه

سلام .خسته ناشید .من بایه اقا پسری دوست بودم وخیلی بهش وابستم و عاشقشم اما وقتی ازهم جدا شدیم اون رفت پیش دختری که قبلا باهاش نزدیک ده سال دوست بود .وحالا من دارم خیلی عذاب میکشم غذا نمیتونم بخورم همش گریه میکنم .همش نفرینش میکنم که از اون دختر جدا شه حتی به سرم زده بود برم دعا بگیرم تا اونا از هم جداشن و برگرده پیشم. دلم خیلی گرفته خواهش میکنم کمکم کنید خیلی پریشونم. ممنون خیلی نا امید شدم . لطفن زود جوابمو بدید. ممنون

جواب

سلام بر شما

فاطمه خانم!

به نظرتون علت واقعی چنین مشکلاتی چیست؟

آیا فکر نمی کنید علت اصلی این مشکلات، نادرست بودن راهی است که انتخاب کردید؟

آیا فکر نمی کنید که وقتی انسان، قدم در جاده ای ممنوعه بگذارد، منظره ها و تصاویری که در این جاده می بینید، قبل از هر چیز بر اضطراب و ناآرامی او می افزاید؟! 

کسی که یک کار اشتباه انجام دهد، می تواند اشتباه دوم را هم مرتکب شود. اما کسی که در دام اشتباه اول نفیتد، طبیعتا اشتباه دوم را هم انجام نمی دهد. وقتی که شما و آن پسر با یکدیگر دوست شدید، کارتان اشتباه بود و مورد تأیید خداوند نبود. کسی که بتواند برای یک بار حریم الهی را بشکند، خیلی ساده می تواند برای بار دوم هم بشکند و با شخص دیگری هم طرح رفاقت بریزد.

شاید انتظار چنین پاسخی را نداشتید، اما عاقلانه است که از نگرانی پیش آمده، عبرت بگیرید و با خود بگویید که اصلا چرا تن به این دوستی دادم و چرا قدم در راهی گذاشتم که سرنوشتش این چنین شد؟! پس تصمیم بگیرید که برای همیشه از این وادی پر درد سر بیرون بیایید و بندۀ خوبی برای خداوند باشید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی