بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از (نام مستعار) یک انسان

سلام حاج آقا نباتی. حالم واقعا بده. کل رمضان گریه کردم نماز خوندم. توبه کردم اسغفار کردم شبهای قدر دعا خوندم ولی بازم دلم آرام نیست می خوام واقعا نباشم من گناه بزرگی انجام دادم و اون موقع نماز نمی خوندم و روزه نمی گرفتم و در ماه رمضان گناهم رو انجام دادم حق الناس رو که نمی تونم به جا بیارم فکر چون زندگی همه خراب میشه. و فکر نکنم خدا من رو ببخشه تو اون دنیا چون در ماه رمضان مرتکب گناه کبیره شدم. دارم دیونه می شم قطع امید کردم از زندگی پشیمونم ولی زندگی ازم گرفته شده. نمی دونم چیکار کنم. نمی دونم …نمی دونم.

جواب

سلام بر شما

درسته که نافرمانی خداوند کار نادرستی است و درسته که این نافرمانی در ماه مبارک رمضان از قبح بیشتری برخوردار است، اما هرگز به خودتان اجازۀ ناامیدی ندهید. 

فراموش نکنید که هم اکنون هم مهمان کریم هستید. خداوند متعال رؤوف رحیم است و به مهمان پشیمان و نادم خود توجه خاصی می اندازد.در سورۀ مبارکۀ زمر خطاب به تمامی گناه کاران می فرماید: 

«قُلْ یا عِبادِیَ الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحیمُ»؛ «بگو: اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.» (زمر، آیۀ۵۳) 

بنابراین، با صداقت توبه کنید و با خلوص نیت به تکالیف دینی خود عمل کنید.این کار را بکنید و خداوند را بخشنده و تواب ببینید: «وَ مَنْ یَعْمَلْ سُوءاً أَوْ یَظْلِمْ نَفْسَهُ ثُمَّ یَسْتَغْفِرِ اللَّهَ یَجِدِ اللَّهَ غَفُوراً رَحیماً»؛ «سى که کار بدى انجام دهد یا به خود ستم کند، سپس از خداوند طلب آمرزش نماید، خدا را آمرزنده و مهربان خواهد یافت.» (نساء، آیۀ۱۱۰)  

موفق باشید 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی