بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سودابه

با سلام
ایا میتوان در قنوت دو یا سه یا بیشتر دعا (بصورت ایه) از خدا طلب کنیم. ویا میتوان ضمن حاجت یک سوره دیگر نیز بخوانیم. مثلا در یک قنوت دعا برای پدر و مادر و سپس دعا برای دنیا و اخرت و افزایش علم را با هم بخوانیم.

جواب

سلام بر شما

قنوت نماز، فرصتی برای درخواست های مختلف از خدای متعال، و نیز، محلی برای ستایش خداوند و درود فرستادن بر اولیای او است. 

بنابراین، در قنوت نماز، می توان هر خواستۀ مشروعی را طلب کرد. خواه آن خواسته، دعا برای والدین باشد، یا دعا برای دنیا و یا دعا برای افزایش علم و تقوا. همچنین می توان در یک قنوت، تمامی خواست های ذکر شده را مطرح کرد. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2980
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613709
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی