بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مریم

سلامی دوباره
باتوجه به این که الان فصل امتحانات هستش هنگامی که ما نمیتونیم نماز رو به جای بیاریم چی کار کنیم که توی این دوره باز هم به خدا نزدیک باشیم و دعاهامون مستجاب بشه و خدا توی امتحانات کمکمون کنه؟

جواب

سلام بر شما

ظاهرا، منظورتون زمانی است که در عادت ماهانه هستید و اجازۀ نماز خواندن ندارید. 

یکی از اشتباهات بزرگی که خانم های دارند این است که در زمان قاعدگی ارتباط با خداوند و راز و نیاز با او را قطع می کنند!

هر چند که در این زمان، نماز خواندن ممنوع است، اما پسندیده است که هنگام نماز، وضو بگیرید، پای سجاده بنشینید و با خدای خود ارتباط داشته باشید. ذکر صلوات و استغفار، خواندن دعا و مناجات، و سجده در درگاه الهی از جمله کارهایی است که می توانید انجام دهید. همچنین در این حالت می توانید با خواندن آیات قرآن (غیر از سوره هایی که سجده واجبه دارند) نورانیت بگیرید و سخنان خداوند را بشنوید.

توجه: هر چند که گفته اند قران خواندن در این حالت کراهت دارد، اما کراهت در عبادات به معنای آن نیست که انجام ندادن آن بهتر است، بلکه بدان معناست که انجام دادن آن خوب است اما نسبت به حالت عادی، ثواب آن کمتر است.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ در زمان عادت ماهانه، چگونه با خداوند ارتباط بگیریم؟

  • ابولفضل

    عالی بود:-):-)

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی