بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از …

سلام طاعاتتون قبول. من گاهی به بدن خود دست میرنم اما اجازه نمیدهم به اوج لذت برسم. امروز هم بعد از اذان صبح همچین کاری کردم اما متاسفانه منجر به جنب شدن شد.. به خود گفته بودم نزدیک رسیدن به این مرحله دست از کار می کشم و کشیدم اما خود به خود این اتفاق افتاد.
حکم روزه ی من چیست؟ اگر باطله آیا کفاره هم دارد؟ کفاره جمع یا جز؟

جواب

سلام بر شما

کاری که انجام دادید حرام است و باید از کارتون توبه کنید. در روزهای پایانی ماه رمضان، که مهمان خداوند هستید، این عادت زشت را کنار بگذارید و سعی کنید با کنترل فکر و جوارح خود، بندۀ خوبی برای خداوند باشید.

برای کنار گذاشتن گناه خودارضایی، اینجا کلیک کنید. 

اگر اطمینان داشتید که با این کار جنب نمی شوید، روزۀ شما صحیح است. 

اما اگر می دانستید که جنب می شوید، روزۀ شما باطل است و باید کفارۀ جمع هم بدهید. 

عاقبت به خیر باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

4 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ در حال روزه کاری کردم که جنب شدم. آیا روزه ام باطل است؟

 • Parisa

  من به خود گفته بودم نزدیک رسیدن به اوج لذت دست از اینکار میکشم اما با وجود انجام اینکار جنب شدم.نمیدونم با این حرفی که قبلش به خودم زدم روزه ام باطله یا نه.باطله؟

  [پاسخ]

 • parisa

  آخه شما گفتید اگر اطمینان داشتید روزتون باطله.من با وجود قولی که به خودم دادم اما دلم قرص نبود اما اصلا فکرشو نمیکردم این اتفاق بیافته و روزمو اینطور راحت از دست بدم.اصلا نمیدونم حکم روزم چیه خیلی حالم بده

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۱م, ۱۳۹۴ ۲۱:۳۴:

  با توجه به مجموع مطالبی که فرمودید، معلوم میشه که احتمال جنابت رو نمی دادید. بنابراین روزۀ شما صحیح است.

  [پاسخ]

 • parisa

  ممنونم.از دیروز خیلی ناراحت بودم.
  مرسی که وقتتون رو برای ما میگذارید

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی