بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از علی آقا

سلام بر شما  
لطفا کمکم کنید
من پیرو مطلبی که در خصوس تاثیر لقمه بر تربیت فرزندان گذاشتید از شما طلب راهنمای می کنم .
شرح اتفاق این است که دختر جوانی قبل از ازدواج با پسرهای متعددی در تماس صرفا تلفنی بوده، بعد از مدتی ازدواج کرده، و پس از گذشت یک سال از زندگی مشترک و مشاهده بدرفتاری و روابط نامشروع شوهرش با دیگران، این خانم دوباره مشغول به ارتباط تلفنی با پسران می شود و نهایت کار به طلاق کشیده شده. متاسفانه این خانم با این حال، باز به تماس های تلفی اصرار می کند و اصلا ابروی والدین و برادرانش برای بی ارزش شده .
من با مشاهده مطلب شما دریافتم که این بخاطر لقمه شبه ناک و حرامی است که پدر این خانم آورده است در حالی تمام اعضای خانواده افراد با ابرو و مؤمنی هستند. جز این دختر و پدر. به هر حال این اتفاق است که افتاده .
حال من از شما راهنمایی می خوام.

برای از بین رفتن تاثیر این لقمه های حرام و بازگشت به صراط المستقیم چه باید کرد؟

خدا راه کاری برای خلاصی از این بلا برای بندگان گذاشته ؟
خدا توفیقتان بدهد ان شاء الله

جواب

سلام بر شما

مطمئنا این خانم هم از رفتار خود ناراحت است و ناراحت است که چرا زندگی او سر و سامانی ندارد و چرا به این دام افتاده. منتهی به علت هیجان هایی که بر او غلبه کرده و به علت ناراحتی های روحی و روانی که در زندگی وی وجود دارد، بر این گمان است که نمی تواند از این دام نجات پیدا کند. او تصور می کند که برای فرار از وضعیت موجود باید با نامحرم صحبت کند و نیروی لازم را از او دریافت کند. 

در حال حاضر، نصیحت صِرف نمی تواند مشکل چندانی از این خانم حل کند، این خانم در حال حاضر نیاز به مشاورۀ مذهبی داره. مشاور می تواند با واکاوی علل و عوامل لغزش وی و مدیریت آن ها، راه کار صحیح  را او نشان دهد.  

اگر راضی به گفتگو شد، کمکش کنید تا با بنده تماس بگیرد: ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳

شما هم اگر مرم ایشان هستید، بهتر است که در حال حاضر به وی محبت کنید، دوستش داشته باشید و سعی کنید اعتماد به نفس از دست داده اش را به وی برگردانید و با القای عزت نفس، وی را به وجان خفته اش برگردانید. همچنین در لحظات حساس دعا، وی را دعا کنید و از خداوند بخواهید که مشکلاتش را حل کند. 

در خصوص لقمۀ حرام باید بگویم که معلوم نیست علت انحراف ایشان لقمۀ حرام باشد. به هر حال برادران و خواهران دیگر هم در این خانه بوده اند. ولی اگر تأثیری هم داشته باشد، روزۀ مستحبی می تواند تأثیر آن را از بین ببرد که البته این کار، باید توسط این خانم صورت گیرد و معلوم هم نیست که زیر بار این کار برود. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ دختری که به خاطر لقمۀ حرام منحرف شده

 • سلام.
  اتفاقی وارد وبلاگتان شدم. مطلب بالا را خواندم. شماره تماستان را یادداشت کردم. اما به دور از اخلاق و ادب بود که قبل از هماهنگی با شما تماس بگیرم. خانمی هستم سرپرست خانوار. به مدت ۱۳ سال کارهای زیادی برای رزق و روزی حلال کردم. هم موفق بودم هم ناموفق. خدارا هم شکرگزار بودم. مدتی است به علت مشکلات کاری خانه نشین شده ام. و تنها چیزی که مرا به سوی نابودی می کشاند ناامیدی است که در سه ماه اخیر گریبانگیرم شده است. نماز میخوانم. روزه میگیرم. خدا را قبول دارم. به اعتقادات دینی هم پایبند هستم. اما نمیدانم چرا این ناامیدی به سراغم آمده. از وقتی هم که ناامید شده ام کلا دستم به هیچ کاری نمیرود. آدم تنبلی نیستم. در جهت رزق و روزی حلال از کاری إبا ندارم. اما ناامیدی مرا به عرصه تباهی میکشاند. چه کنم؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۱۴م, ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸:

  سلام بر شما
  با توجه به مشاوره ای بودن سؤالتون با بنده تماس بگیرید
  ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳
  البته اینجا را هم مطالعه بفرمایید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی