بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم لیدا

سلام دختری هستم۳۱ ساله.. با پسری مدت طولانیست که دوستم که البته خانواده هردویمان در جریان این دوستی هستند و تصمیم به ازدواج داریم میتوان گفت این رابطه اشنایی پیش از ازدواج بود که این بین علاقه شدیدی بینمان ایجاد شد و بخاطر پاره ای مشکلات ازدواجمون عقب افتاده..ماه پیش ما باهم صیغه موقت خواندیم البته بدون اجازه پدرم..والبته کار انچنانی نکردیم..فقط تماس فیزیکی معمولی بود..میخواستم بپرسم ایا این صیغه مشکلی دارد یا نه؟
مرجع بنده اقای مکارم شیرازی هستند.
متشکرم که پاسخ بنده رو خواهید داد

جواب

سلام بر شما

به نظر آیت الله مکارم شیرازی، دختری که ۳۰ ساله است، می تواند بدون اذن پدر عقد موقت بخواند؛ بنابراین، عقدتان صحیح است. (اینجا کلیک کنید

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی