بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر آقا

سلام

من در روز دوم ماه مبارک رمضان بااین که روزه بودم استمنا کردم البته قصد بیرون امدن منی نداشتم که یک دفعه منی ازمن خارج شد و من جلوی بیرون امدن آن را گرفتم که متاسفانه بعد از یک یا دو دقیقه به صورت آب از من خارج شد.

ولی من تاافطار چیزهایی که روزه را باطل میکند انجام ندادم و بعد شب غسل جنابت کردم

لطفا منو راهنمایی کنید روزه من چه حکمی دارد ؟؟؟
باتشکر

جواب

سلام بر شما

اگر قصد بیرون آمدن منی نداشتید و مطئمن بودید که با این کار منی از شما خارج نمی شود، کفاره ای به گردنتون نیست. هر چند که روزه باطل است و باید قضای آن را بگیرید. (البته در چنین صورتی باید امساک کنید و کار دیگری که روزه را باطل می کند انجام ندهید) 

سعی کنید در ماه مبارک رمضان که ماه بندگی و تقواست این گناه رو برای همیشه کنار بگذارید. برای این منظور، اینجا را با دقت مطالعه کنید. 

عاقبت به خیر باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2461
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613190
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی