بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر آقا

سلام

من در روز دوم ماه مبارک رمضان بااین که روزه بودم استمنا کردم البته قصد بیرون امدن منی نداشتم که یک دفعه منی ازمن خارج شد و من جلوی بیرون امدن آن را گرفتم که متاسفانه بعد از یک یا دو دقیقه به صورت آب از من خارج شد.

ولی من تاافطار چیزهایی که روزه را باطل میکند انجام ندادم و بعد شب غسل جنابت کردم

لطفا منو راهنمایی کنید روزه من چه حکمی دارد ؟؟؟
باتشکر

جواب

سلام بر شما

اگر قصد بیرون آمدن منی نداشتید و مطئمن بودید که با این کار منی از شما خارج نمی شود، کفاره ای به گردنتون نیست. هر چند که روزه باطل است و باید قضای آن را بگیرید. (البته در چنین صورتی باید امساک کنید و کار دیگری که روزه را باطل می کند انجام ندهید) 

سعی کنید در ماه مبارک رمضان که ماه بندگی و تقواست این گناه رو برای همیشه کنار بگذارید. برای این منظور، اینجا را با دقت مطالعه کنید. 

عاقبت به خیر باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی