بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا مجید

سلام. من ۷ سال پیش با دختر باکره ای صیغه محرمیت خواندیم بعداز چند ماه عقد دائم شدیم

آیا عقد ما صحیح است. اگر مشکلی داره راهش چیست؟

جواب

سلام بر شما

اگر شخصی، خانمی را به عقد موقت خود در آورد و بعدا بخواهد با او عقد دائم بخواند، باید مدت عقد موقت تمام شده باشد و یا این که مابقی عقد موقت را به خانم ببخشد. بعد از این که نامحرم شدند، می توانند عقد دائم را بخوانند. در این صورت عقد دائم صحیح است و هیچ اشکالی ندارد.

اما اگر در زمان خواندن عقد دائم، به خاطر عقد موقت محرم باشند، عقد دائم باطل است و با تمام شدن مدت عقد موقت نامحرم می شوند. 

اگر شما هم چنین کاری کردید؛ یعنی بدون تمام شدن عقد موقت و یا بدون بخشش مابقی عقد موقت، عقد دائم خوانده اید، باید عقد دائم خود را دوباره بخوانید.  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی