بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم گل نرگس

سلام , خسته نباشید , من یه سؤالی داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید , من دختری هستم مذهبی , برام یه خواستگار اومده , خانواده ی خوب و پدر ومادر مذهبی داره ولی طی جلساتی که با آقا پسره داشتم خیلی مذهبی نبود واحساس کردم اعتقاداتش ضعیفه و در واقع نمیتونست منو قانع کنه , ولی بیشتر شرایطش خوب بود ولی از نظر تدین اون چیزی نبود که دوست داشتم , من کلا آدم سخت گیری نیستم ولی ایشون خیلی تمایلی به شرکت در مراسم مذهبی و یا. .. نداشتن , ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید چون دوست دارم درست تصمیم بگیرم و عقلانی

جواب

سلام بر شما

درسته که فرهنگ خانواده و نوع تقیدات مذهبی اونا خیلی مهمه، اما تمام اینا بعد از اطمینان از تقیدات مذهبی و دینی خود شخص خواستگار است.

بنابراین، اگر نقص جدی در تقیدات ایشون دیدید و اگه دیدید که ایشون هم کفو شما نیستید، نباید به خاطر تقیدات مذهبی خانواده، پاسخ مثبت بدید؛ چرا که بارها جوان هایی را می بینیم که بر خلاف خانوداده، تقیدات دیگری دارند و از اعتقادات خانواده فاصله دارند. 

البته برای انتخاب درست، اول باید خودتون رو بشناسید و ببینید که در چه سطحی هستید، بعد از این کار، خواستگارتون رو با خودتون و اعتقاداتتون تطبیق بدید. 

البته بهتره با یک مشاوره مذهبی هم مشورتی داشته باشید. 

می تونید بعد از ظهرها با بنده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی