بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم آسمان

باسلام من دختری هستم ۲۷٫ساله وباکره. درشهرما رسم است که یک روز قبل از مراسم ازدواج عقد میکنند. من با نامزدم بر منظور شرعی بودن مدت نامزدیمان میخواهیم با اجازه پدر من صیغه موقت بخوانیم. ایا اشکال دارد یا شان من پایین میاید با این صیغه موقت ؟

جواب

سلام بر شما

این کار خلاف شأن شما نیست و اشکالی هم ندارد. شما قصد دارید با یکدیگر محرم شوید تا این که همانند برخی جوان های کم دقت به گناه نیفتید. 

البته توجه داشته باشید که: 

۱ ـ تا زمانی که عقد رسمی نخوانده اید، ارتباطتان در حد معمول باشد.

۲ ـ تا جایی که امکان دارد، کسی از جریان محرم شدن شما مطلع نشود.

۳ ـ مدت عقد را خیلی طولانی نکنید و اگر مدت عقد به اتمام رسید، با اجازۀ پدر، ان را دوباره بخوانید.

۴ ـ قبل از آن که عقد دائم بخوانید، یا باید عقد موقت شما تمام شده باشد، و یا این که اگر تمام نشده، داماد، مابقی مدت عقد موقت را به شما بخش تا در نتیجه نامرح شوید و عقد دائم صحیح باشد. (اگر عقد موقت به اتمام نرسیده باشد و عقد دائم بخوانید، عقد دائم باطل است)

زندگی سعادتمندی داشته باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی